Philips BDP7300

Zalety:

  • Szybka praca
  • Bardzo wysoka jakość obrazu
  • Sprawna obsługa także DivX-ów

Wady:

  • Przeciętne brzmienie na wyjściu 5.1
  • Wysoka cena

Odtwarzacz Blu-ray Philipsa gwarantuje dobrą jakość obrazu i dźwięku.

Model BDP7300 to w ofercie Philipsa przedstawiciel trzeciej generacji odtwarzaczy Blu-ray. Jest on zgodny ze standardem BD 2.0 i obsługuje funkcje BD Live - ma gniazdo sieciowe oraz wbudowaną pamięć, dzięki czemu przy odtwarzaniu odpowiednio przygotowanych płyt Blu-ray, możliwe jest pobieranie z Internetu materiałów dodatkowych.

Dopracowana stylistycznie czarna obudowa urządzenia, o zaokrąglonych krawędziach, ma pokryty odblaskowym tworzywem frontowy panel. Umieszczono na nim szufladę napędu, niewielki wyświetlacz, tylko cztery podstawowe przyciski do obsługi odtwarzacza oraz gniazdo USB. To ostatnie pozwala na odtwarzanie z przenośnych dysków plików audio (MP3), zdjęć cyfrowych (JPEG) oraz filmów DivX i DivX Ultra z polskimi napisami w .txt.

Urządzenie uruchamia się w zaledwie 14 s i równie szybko wczytuje płyty Blu-ray. Zamontowany w nim napęd pracuje cicho i bardzo sprawnie. Przy odtwarzaniu płyt reakcja na wydawane za pomocą pilota komendy (np. przejście do następnego rozdziału) jest błyskawiczna - pod tym względem żaden testowany przez nas model nie sprawował się tak dobrze.

BDP7300 wyposażono w komplet dekoderów audio z Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio włącznie. Korzystając z dobrze opracowanego graficznie, czytelnego menu, można skonfigurować parametry ich pracy: ustawić głośność dla poszczególnych kolumn, określić odległość głośników od miejsca odsłuchowego oraz zdecydować, czy kolumny mają przetwarzać pełne pasmo akustyczne, czy też dźwięki poniżej 120 Hz mają być przesyłane tylko do subwoofera. Jakość generowanego przez urządzenie wielokanałowego dźwięku jest dobra - najlepsza jest na wyjściu cyfrowym HDMI. Na wyjściach analogowych 5.1 zdekodowane w odtwarzaczu ścieżki audio mają gorsze brzmienie od oferowanego przez najlepsze modele konkurencji.

BDP7300, posiadający rozbudowane możliwości regulacji parametrów obrazu, wyposażono także w sprawnie działający skaler wideo, który pozwala na podniesienie rozdzielczości obrazu odtwarzanego z płyt DVD do trybu 1080p (1920 x 1080 pikseli).

Jakość generowanego przez urządzenie obrazu, zarówno z płyt Blu-ray, jak i przeskalowanego z dysków DVD, jest bardzo wysoka. Jest on niezwykle ostry i szczegółowy, z żywymi, naturalnymi kolorami.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier