Philips BDP7500

Zalety:

  • Bardzo dobry obraz
  • Dynamiczny dźwięk
  • Wyjście analogowe 7.1
  • Rozbudowana funkcjonalność
  • Konfiguracja dekoderów audio HD

Wady:

  • Brak obsługi MKV

Oferujący wysoką jakość obrazu i dźwięku, solidnie wykonany, bogato wyposażony odtwarzacz Blu-ray.

Odtwarzacz Blu-ray Philipsa ma dopracowaną stylistycznie i solidnie wykonaną, z grubego aluminium, obudowę. Uruchamia się ok. 20 s. Tyle samo też trwa wczytywanie filmów Blu-ray. Urządzenie jest zgodne ze standardem BD 2.0 - ma port Ethernet oraz wbudowaną pamięć flash, dzięki czemu może obsługiwać funkcję BD Live (pobieranie materiałów dodatkowych z Internetu).

Dekodery audio HD

Nowy odtwarzacz został wyposażony we wszystkie dekodery audio HD z Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio i DTS-HD High Resolution włącznie. Korzystając z czytelnego menu ekranowego, można dokonywać regulacji parametrów ich pracy – np. określać głośność poszczególnych kolumn, odległość głośników od miejsca odsłuchowego czy zakres przetwarzanego przez kolumny pasma. Zdekodowany, wielokanałowy dźwięk można nie tylko wyprowadzić cyfrowym złączem HDMI, ale i 8-kanałowym wyjściem analogowym. W obu przypadkach jakość sygnału audio jest bardzo dobra. Brzmienie - bardzo przestrzenne, mocne, czyste i dynamiczne.

Doskonały obraz

Jakość oferowanego przez urządzenie obrazu jest bardzo wysoka. Jest on niezwykle ostry i szczegółowy, z żywymi, naturalnymi kolorami. I to nie tylko przy odtwarzaniu płyt Blu-ray, bowiem odtwarzacz wyposażono w sprawny skaler zwiększający rozdzielczość obrazu do trybu 1080p.

Warto dodać, że BDP7500 potrafi także obsługiwać z podłączonych do jego gniazda USB dysków cyfrowe zdjęcia, pliki muzyczne MP3 oraz filmy DivX z napisami w .txt. Niestety, urządzenie nie odtwarza plików MKV HD.