Philips BDP9500

Odtwarzacz Blu-ray wykonany solidnie, dobrze wyposażony, oferujący wysokiej jakości obraz i dźwięk.

Model BDP9500 to obecnie najbardziej zaawansowany odtwarzacz Blu-ray w ofercie Philpsa. Urządzenie ma atrakcyjną stylistycznie, dość wysoką obudowę, którą wykonano z grubych płyt szczotkowanego aluminium. Na jej przednim panelu, za przesuwaną klapką, umieszczono port USB, umożliwiający sprawne odtwarzanie z przenośnych dysków plików audio MP3, cyfrowych zdjęć oraz filmów DivX i MKV z polskimi napisami w .txt.

Odtwarzacz uruchamia się ok. 20 s i tyle samo też trwa wczytywanie filmów Blu-ray. Model ten jest zgodny ze standardem BD 2.0 – ma port Ethernet oraz wbudowaną pamięć flash, dzięki czemu może obsługiwać funkcję BD Live (pobieranie materiałów dodatkowych z Internetu).

Procesor wideo

Sekcja wideo odtwarzacza została solidnie wyposażona. Zamontowany w urządzeniu procesor wideo Marvell Qdeo nie tylko sprawnie usuwa przeplot i skaluje obraz do rozdzielczości Full HD, ale też doskonale sprawdza się w roli układu redukującego szumy.

Jakość oferowanego przez urządzenie obrazu jest bardzo wysoka. Jest on niezwykle ostry i szczegółowy, z żywymi, naturalnymi kolorami, zarówno odtwarzany z płyt Blu-ray, jak i w przypadku przeskalowanego do rozdzielczości 1080p.

Warto dodać, że BDP9500 dysponuje systemem regulacji położenia prezentowanych na ekranie napisów. Stworzono go przede wszystkim z myślą o współpracy z modelami telewizorów Philipsa z ekranami w formacie 21:9, ale przyda się on także użytkownikom projektorów z obiektywami anamorficznymi.

Dekodery audio HD

Odtwarzacz został wyposażony we wszystkie dekodery audio HD z Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio i DTS-HD High Resolution włącznie. Korzystając z czytelnego menu ekranowego, można dokonywać regulacji parametrów ich pracy – np. określać głośność poszczególnych kolumn, odległość głośników od miejsca odsłuchowego czy zakres przetwarzanego przez kolumny pasma. Zdekodowany, wielokanałowy dźwięk można nie tylko wyprowadzić cyfrowym złączem HDMI, ale i 8-kanałowym wyjściem analogowym. W obu przypadkach jakość oferowanego sygnału audio jest bardzo dobra. Brzmienie jest bardzo przestrzenne, mocne, czyste i dynamiczne.

Trzeba dodać, że urządzenie ma dedykowane wyjście stereo i dysponuje specjalną sekcją audio, wyposażoną w wysokiej klasy przetworniki Burr-Brown, oraz niezależną sekcją zasilania, obsługiwaną przez transformator toroidalny. Dzięki temu może także pełnić rolę dobrej klasy odtwarzacza CD, generującego dynamiczny dźwięk, z prawidłowo kontrolowanym basem i dobrze budowaną sceną dźwiękową.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: