Philips Brilliance 273P LPH

Philips Brilliance 273P LPH oferuje duża powierzchnie roboczą, bo wykorzystuje 27-calowa matryce. Zbudowana jest ona w technologii TN i charakteryzuje się krótkim czasem reakcji. to monitor, który może zastąpić telewizor gdy mamy w komputerze wbudowany tuner telewizyjny, dobrze też sprawdzi się do codziennych czynności.

Obudowa

Philips Brilliance 273P LPH zajmuje sporo miejsca na biurku (642x528x244 mm). Jest też dosyć ciężki bo waży 8,7 kg, ale to akurat zaliczamy do zalet, bo dzięki temu pewnie stoi na biurku. Z tyłu monitora znajdują się gniazda: HDMI, VGA (analogowe) i DVI. Taki zestaw wydaje się najbardziej optymalny, bop monitor bez problemów podłączymy do starszej generacji komputerów (analogowe złącze VGA), stacjonarnych komputerów (DVI) czy laptopa (HDMI). Podstawka pozwala na niewielkie odchylenie ekranu od pionu (od -5 do +20 stopni).

Ekran

Philips Brilliance 273P LPH wyposażony jest w 27-calową matrycę TFT-LCD o proporcjach 16:9, która podświetlana jest białymi diodami LED. Pracuje w naturalnej rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli (plamka to kwadrat o boku długości 0,31 mm). Kąty widzenia są przeciętne i wynoszą 170 stopni w poziomie i 160 w pionie. Matryca w trybie SmartResponse oferuje dosyć krótki czas reakcji, wynoszący 2 ms, podczas gdy typowy to 5 ms. To monitor do pracy i zabawy, pozbawiony jest jednak funkcji wyświetlania obrazu 3D, którą znajdziecie w modelu Philips 273G3DHSB.

Zobacz również:

  • Urządzenia Philips, które kupisz w Lidlu. Sprawdziłam ofertę

Jakość obrazu

Philips Brilliance 273P LPH po przywróceniu ustawień fabrycznych oferuje nie mal idealną temperaturę barwową wynoszącą 6587 K. Średni współczynnik deltaE (19 pkt) wskazuje na zniekształcenia kolorów, co z pewnością można poprawić podczas kalibrowania monitora. Jasność monitora nie odbiega od średniej i wynosi 224 cd/m2, kontrast jest bardzo dobry bo wynosi 1076:1).

Kalibracja monitora nie jest trudna. Nam udało się obniżyć współczynnik deltaE do 1,9 pkt (im mniej tym mniejsze odchylenie od próbki wzorcowej). Niestety nic nie da się zrobić z równomiernością podświetlenia, która jest poniżej przeciętnej i wynosi 89 %.

Philips Brilliance 273P LPH

Philips Brilliance 273P LPH - jasność

Philips Brilliance 273P LPH

Philips Brilliance 273P LPH - kontrast

Philips Brilliance 273P LPH

Philips Brilliance 273P LPH

Wnioski

Philips Brilliance 273P LPH to monitor, który z pewnością będzie wymagał dużego biurka. Dzięki dużej i szybkiej matrycy może posłużyć do oglądania filmów, meczy ale i gier.

Zobacz inne testy monitorów


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: