Philips Combi AC4080/10

Zalety:

  • Oczyszczacz i nawilżacz w jednym
  • Inteligentny czujnik
  • Trzy prędkości pracy
  • Cichy tryb nocny
  • Efektywność

Wady:

  • Duże gabaryty

Philips Combi AC4080/10 to nawilżacz i oczyszczacz powietrza w jednym. Co ma do zaoferowania?

  • Funkcja: oczyszczacz i nawilżacz
  • Maksymalna powierzchnia działania: 33 m2
  • Wydajność nawilżania: do 300 ml/h
  • Filtry: Wstępny, HEPA H13, węglowy

Philips Combi AC4080/10 to urządzenie 2 w1, czyli może nawilżać powietrze lub oczyszczać je z zanieczyszczeń. Ma inteligentny czujnik, którego zadaniem jest mierzenie jakość i wilgotności powietrza w celu kontrolowania działania automatycznego. Wyniki pomiarów wskazuje system świetlny, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem – gdy świeci się dioda niebieska, oznacza to dobą jakość powietrza, fioletowy jest sygnałem do użycia urządzenia, a czerwony wręcz alarmuje o konieczności takiego działania. Urządzenie może pracować trybie ciągłym lub też wyłączać się po określonym czasie: godzinie, czterech lub ośmiu.

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza Philips Combi AC4080/10 jest wyposażony jest w wentylator, który może działać z trzema różnymi prędkościami. Pozwala to na wybranie optymalnej prędkości przepływu w stosunku do sytuacji. urządzenie w trakcie działania ma za zadanie usuwać drobinki kurzu, PM 2.5, drobnoustroje, bakterie, lotne związki organiczne i gazy. Używa do tego specjalnej technologii producenta - VitaShield IPS. Ma ona na celu eliminować nawet najdrobniejsze cząsteczki. W przypadku pracy w trybie nawilżacza można ustawić stopień nawilżenia powietrza na 40, 50 lub 60%.

W obydwu przypadkach dużymi zaletami Philips Combi AC4080/10 jest cicha praca (26 dB), co pozwala na użytkowanie go w godzinach nocnych bez ryzyka budzenia domowników, a także efektywność – bardzo szybko można wyczuć poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu. Nie obyło się jednak bez wad - Philips Combi to urządzenie o większych gabarytach (605 x 365 x 210 mm), co może stanowić problem w mieszkaniach o mniejszej powierzchni, nie wyposażono go także w kółka ułatwiające przemieszczanie, zastępując je uchwytem do przenoszenia ręcznego. Jednak gorszą wadą jest mały pojemnik na wodę – jego wielkość jest zdecydowanie nieprzemyślana.

Jednak to niewielkie minusy w porównaniu z korzyściami, jakie daje Philips Combi AC4080/10. Oczyszczacz polecany jest alergikom, zwłaszcza tym, którzy cierpią od pyłków – badania kliniczne Fundacji Europejskiego Centrum Badań Alergii potwierdziły, że jego używanie łagodzi objawy alergii. Dlatego choć trzeba wydać na niego ponad 1300 złotych, warto rozważyć zakup jako inwestycję na lata czystego, wolnego od szkodliwych elementów powietrza w domu.

Aktualne ceny w sklepach