Philips GoGear SA5245BT (4 GB)

Zalety:

  • Dobrej jakości brzmienie, Wygodna obsługa, Długi czas pracy na baterii

Wady:

  • Brak czytnika kart pamięci, Konieczność konwertowania filmów

Dużo większy od modelu GoGear SA3245, oferuje również sporo większe możliwości, jak chociażby możliwość przesyłu danych przez Bluetooth czy podłączenie bezprzewodowych słuchawek. Wyposażony jest w dosyć duży, 2,8 calowy wyświetlacz o szerokich kątach widzenia. Menu odtwarzacza jest spolszczone, a polskie znaki są poprawnie wyświetlane zarówno w nazwach plików i folderów jak i w informacjach odczytywanych z tagów. Nawigujemy po nim za pomocą czterokierunkowego przełącznika w środku, którego umieszczono przycisk do akceptacji i uruchamiania opcji. Tuż obok umieszczono dwa dodatkowe przyciski, jeden do cofania, drugi do wywoływania podręcznego menu. Nawigacja pomiędzy utworami może odbywać się z podziałem na albumy, artystów, gatunki. Jest to jeden z wygodniejszych w obsłudze odtwarzaczy.

Dużo większy od modelu GoGear SA3245, oferuje również sporo większe możliwości, jak chociażby możliwość przesyłu danych przez Bluetooth czy podłączenie bezprzewodowych słuchawek. Wyposażony jest w dosyć duży, 2,8 calowy wyświetlacz o szerokich kątach widzenia.

Menu odtwarzacza jest spolszczone, a polskie znaki są poprawnie wyświetlane zarówno w nazwach plików i folderów jak i w informacjach odczytywanych z tagów. Nawigujemy po nim za pomocą czterokierunkowego przełącznika w środku, którego umieszczono przycisk do akceptacji i uruchamiania opcji. Tuż obok umieszczono dwa dodatkowe przyciski, jeden do cofania, drugi do wywoływania podręcznego menu. Nawigacja pomiędzy utworami może odbywać się z podziałem na albumy, artystów, gatunki. Jest to jeden z wygodniejszych w obsłudze odtwarzaczy. Ciekawą opcją jest możliwość nawigowania za pomocą okładek płyt (wyświetlane są miniaturki okładek), jednak o wiele lepiej rozwiązane jest to w nowych iPodach. Odtwarzacz pozwala również na tworzenie listy ulubionych piosenek.

Poza standardowymi formatami audio MP3 lub WMA, możemy również odtwarzać utwory zapisane w formacie AAC (niezabezpieczone). Odtwarzacz wyposażony jest również w przeglądarkę zdjęć w tym dużych zdjęć zapisanych w formacie JPG, oraz filmów. Większość filmów będziemy musieli jednak przekonwertować do formatu obsługiwanego przez odtwarzacz za pomocą dołączonej aplikacji ArcSoft MediaConverter for Philips. Dużym plusem są dołączane słuchawki dokanałowe, które z odtwarzaczem brzmią znośnie aczkolwiek w porównaniu do słuchawek dodawanych do Creativa X-Fi wypadają słabo. Odtwarzacz generuje dobrej jakości brzmienie (7 pkt. na 10 możliwych do zdobycia). Niestety pomimo dosyć dużych rozmiarów, odtwarzacz nie jest wyposażony w czytnik kart pamięci i jest to jedna z jego nielicznych wad.