Philips GoGear SA5245BT (4 GB)

Dużo większy od modelu GoGear SA3245, oferuje również sporo większe możliwości, jak chociażby możliwość przesyłu danych przez Bluetooth czy podłączenie bezprzewodowych słuchawek. Wyposażony jest w dosyć duży, 2,8 calowy wyświetlacz o szerokich kątach widzenia. Menu odtwarzacza jest spolszczone, a polskie znaki są poprawnie wyświetlane zarówno w nazwach plików i folderów jak i w informacjach odczytywanych z tagów. Nawigujemy po nim za pomocą czterokierunkowego przełącznika w środku, którego umieszczono przycisk do akceptacji i uruchamiania opcji. Tuż obok umieszczono dwa dodatkowe przyciski, jeden do cofania, drugi do wywoływania podręcznego menu. Nawigacja pomiędzy utworami może odbywać się z podziałem na albumy, artystów, gatunki. Jest to jeden z wygodniejszych w obsłudze odtwarzaczy.

Dużo większy od modelu GoGear SA3245, oferuje również sporo większe możliwości, jak chociażby możliwość przesyłu danych przez Bluetooth czy podłączenie bezprzewodowych słuchawek. Wyposażony jest w dosyć duży, 2,8 calowy wyświetlacz o szerokich kątach widzenia.

Menu odtwarzacza jest spolszczone, a polskie znaki są poprawnie wyświetlane zarówno w nazwach plików i folderów jak i w informacjach odczytywanych z tagów. Nawigujemy po nim za pomocą czterokierunkowego przełącznika w środku, którego umieszczono przycisk do akceptacji i uruchamiania opcji. Tuż obok umieszczono dwa dodatkowe przyciski, jeden do cofania, drugi do wywoływania podręcznego menu. Nawigacja pomiędzy utworami może odbywać się z podziałem na albumy, artystów, gatunki. Jest to jeden z wygodniejszych w obsłudze odtwarzaczy. Ciekawą opcją jest możliwość nawigowania za pomocą okładek płyt (wyświetlane są miniaturki okładek), jednak o wiele lepiej rozwiązane jest to w nowych iPodach. Odtwarzacz pozwala również na tworzenie listy ulubionych piosenek.

Poza standardowymi formatami audio MP3 lub WMA, możemy również odtwarzać utwory zapisane w formacie AAC (niezabezpieczone). Odtwarzacz wyposażony jest również w przeglądarkę zdjęć w tym dużych zdjęć zapisanych w formacie JPG, oraz filmów. Większość filmów będziemy musieli jednak przekonwertować do formatu obsługiwanego przez odtwarzacz za pomocą dołączonej aplikacji ArcSoft MediaConverter for Philips. Dużym plusem są dołączane słuchawki dokanałowe, które z odtwarzaczem brzmią znośnie aczkolwiek w porównaniu do słuchawek dodawanych do Creativa X-Fi wypadają słabo. Odtwarzacz generuje dobrej jakości brzmienie (7 pkt. na 10 możliwych do zdobycia). Niestety pomimo dosyć dużych rozmiarów, odtwarzacz nie jest wyposażony w czytnik kart pamięci i jest to jedna z jego nielicznych wad.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: