Philips OLED 873

Telewizor 65 cali z oferty Philipsa.

Philips OLED 873

W skrócie:

Telewizor 65 cali z oferty Philipsa.

Zalety:

  • Bogate wyposażenie
  • Niezła jakość dźwięku
  • Kontrast

Wady:

  • Tylko poprawne odwzorowanie barw
Nowość z oferty Philipsa uplasowała się na drugim miejscu zestawienia telewizorów na mistrzostwa świata 2018. Biorąc pod uwagę, że na jej zakup wydamy 5 tys. zł mniej niż na zwycięską konstrukcję Samsung Q9 2018, odbiornik wydaje się ciekawą ofertą. Telewizor ma duże gabaryty jak na model OLED, ale okazuje się stosunkowo lekki. Wyróżnikiem Philipsa OLED 873 jest świetne wyposażenie.

Producent zapewnił naprawdę bogaty zestaw złączy obejmujący nawet analogowe wtyki YPbPR. Jedynie liczba gniazd USB (2) w modelu tej klasy mogłaby być nieco większa. Telewizor zapewnia również niezłej jakości dźwięk z obsługą DTS-HD Premium.

Wyróżnikiem modelu jest potężny głośnik umieszczony z tyłu obudowy. Został wykonany w technologii Triple Ring zwiększającej dynamikę drgań. Telewizor pracuje pod kontrolą systemu Android. Płynność obsługi oprogramowania z roku na rok się poprawia, ale do ideału wciąż daleko. Kosztem efektywności obsługi otrzymujemy naprawdę zaawansowaną platformę oferującą ogrom aplikacji ze sklepu Google Play, instalowanych w 16 GB wbudowanej pamięci. Programy media center, takie jak KODI, potrafią znacząco rozbudować możliwości systemu. Jednocześnie oprogramowanie pozwala na szczegółowe personalizowanie ustawień – od parametrów obrazu po zaawansowaną kontrolę rodzicielską.

Entuzjaści strumieniowego przesyłania materiałów z urządzeń mobilnych docenią wbudowany Chromecast. Niestety, na liście rozwiązań z zakresu mirroringu, do prostego przekazywania obrazu z komputera, nie znalazł się Miracast.

Telewizory Philipsa mogą pochwalić się kilkoma w pełni autorskimi rozwiązaniami. Pierwszym z nich jest oświetlenie Ambilight, złożone z diod RGB umieszczonych w tylnej części obudowy. Dostosowują one sposób świecenia do prezentowanego obrazu, wzmacniając doznania wizualne.

Kolejnym nietypowym pomysłem jest obecność w zestawie dwóch całkowicie odmiennych pilotów. Pierwszy z nich zawiera klasyczny zestaw przycisków oraz klawiaturę QWERTY po drugiej stronie obudowy. Drugi to konstrukcja smart o kształcie przypominającym różdżkę. Posiada niewielki panel dotykowy oraz podstawowe przyciski. Niestety, obydwa piloty wciąż wymagają dopracowania. Aby korzystać z klawiatury, trzeba odpowiednio układać dłonie, aby nie zrywać komunikacji, natomiast pilot smart jest skupiony wokół funkcji głosowych – Android wciąż nie oferuje w pełni funkcjonalnego asystenta.

Telewizor Philips OLED 873 zapewnia świetne pokrycie palety DCI oraz wzorowy kontrast. Jego słabą stroną jest zaledwie poprawne odwzorowanie barw. Telewizor miał też duże problemy z automatycznym dostosowaniem parametrów do podłączonej konsoli.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: