Philips SPC-1330NC

Nie jest to konstrukcja dla osób szukających najtańszych rozwiązań, jednak warta wydanych pieniędzy. Kamera wyposażona jest w matrycę typu CMOS o rozdzielczości 2 megapikseli, mikrofon stereo oraz uniwersalny zaczep kompatybilny z monitorami LCD jak i laptopami. Wykonana jest z dobrej jakości materiałów, podstawka jest duża i stabilna- możemy ja również postawić na blacie biurka.

Kamera wyposażona jest w matrycę typu CMOS o rozdzielczości 2 megapikseli, mikrofon stereo oraz uniwersalny zaczep kompatybilny z monitorami LCD jak i laptopami. Wykonana jest z dobrej jakości materiałów, podstawka jest duża i stabilna- możemy ja również postawić na blacie biurka. U góry kamery zamontowano niebieską diodę, która świeci się, gdy kamera rejestruje obraz. Dodatkowy przycisk do robienia zdjęć jest trochę za mały, ostrość regulowana jest automatycznie. Jest to jedna z nielicznych konstrukcji, która pracuje z prędkością 90 kl./s i ma wbudowane dwa mikrofony (stereo). W systemie instalowana jest automatycznie, bez konieczności wgrywania dodatkowych sterowników, ale z pewnymi ograniczeniami- brak możliwości szybszej pracy niż 30 kl./s. Nie mamy również możliwości skorzystania z funkcji polepszania jakości obrazu, śledzenia ruchów twarzy, redukcji szumów tła podczas rejestrowania dźwięku czy też redukcji echa.

Kamera wykorzystuje szerokokątny obiektyw, dlatego z odległości 60 cm widzimy większą część naszej sylwetki (od pasa w górę) a nie tylko twarz. Po wgraniu sterowników, kamera bez problemu radzi sobie z rejestrowaniem obrazu z prędkością 90 kl./s w rozdzielczości do 640x480 pikseli i 20 kl./s w rozdzielczości 800x800 pikseli. Jakość obrazu oceniamy na 8 pkt. na 10 możliwych do zdobycia, system automatycznej regulacji ostrości działa bardzo dobrze podobnie jak funkcja śledzenia ruchów twarzy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: