Philips SPC230NC

SPC230NC to jedna z tańszych kamer Philipsa, dzięki uniwersalnej podstawce możemy ją zamontować na monitorze LCD oraz obudowie matrycy laptopa. Pod względem wydajności tani model Philipsa nie błyszczy.

SPC230NC to jedna z tańszych kamer Philipsa, dzięki uniwersalnej podstawce możemy ją zamontować na monitorze LCD oraz obudowie matrycy laptopa. Pod względem wydajności tani model Philipsa nie błyszczy. Kamera ma dosyć długą podstawkę, która pozawala na jej stabilne ustawienie na blacie biurka, obudowie monitora LCD czy też matrycy laptopa. Wyposażona jest w długi kabel – 150 cm, ostrość regulujemy ręcznie za pomocą pierścienia obiektywu, dołączany jest też osobny mikrofon w formie praktycznego klipsa, który możemy przypiąć do ubrania lub przykleić do monitora. Z prawego boku obudowy kamery zamontowano przycisk do szybkiego robienia zdjęć.

Producent zaleca aby przed podłączeniem kamery zainstalować dołączone oprogramowanie i dopiero potem podłączyć kamerę do komputera. Dołączone oprogramowanie Vlounge pozwala na szybkie rejestrowanie sekwencji wideo, zdjęć. Nie jest ono tak rozbudowane jak np. w kamerach Creativa, brakuje możliwości tworzenia avatarów, czy też opcji śledzenia ruchów twarzy.

Kamera pozwala na rejestrowanie sekwencji wideo w maksymalnej rozdzielczości 1280x960 pikseli, niestety słaba jakość generowanego obrazu zmusza nas do redukcji rozdzielczości do 640x480 pikseli, chociaż i wówczas jest on dużo poniżej oczekiwań (4 pkt na 10 możliwych do zdobycia). Jest mało szczegółowy, brak mu ostrości i widać objawy silnej kompresji. Najlepiej kamera wypada gdy pracuje w rozdzielczości 320x240 pikseli, czyli standardowej rozdzielczości z jaką komunikuje się większość komunikatorów. Nie mamy za to większych zastrzeżeń do szybkości pracy, bo kamera rejestruje obraz z prędkością ponad 18 kl./s w rozdzielczości 640x480 pikseli i ponad 20 kl./s w rozdzielczości 320x240 pikseli.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: