Philips SPC530NC

Dobrej jakości kamera za rozsądne pieniądze, posiada długi 1,5 m przewód, wbudowany cyfrowy mikrofon z redukcją szumów oraz funkcję śledzenia ruchów twarzy. Bez problemów rejestruje również obraz z prędkością 30 kl./s.

Dobrej jakości kamera za rozsądne pieniądze, posiada długi 1,5 m przewód, wbudowany cyfrowy mikrofon z redukcją szumów oraz funkcję śledzenia ruchów twarzy. Bez problemów rejestruje również obraz z prędkością 30 kl./s. Kamera wyposażona jest w dosyć duży pierścień do regulacji ostrości, dzięki temu wygodnie się go używa (nie ślizga się w palcach). Uniwersalna podstawka pozwala na stabilne zamocowanie kamery na płaskich powierzchniach, obudowie matrycy laptopa czy tez monitorze LCD. Na górze kamery zamontowano diodę, która świeci się gdy korzystamy z kamery i przycisk do szybkiego rejestrowania zdjęć. Przycisk jest dosyć mały co utrudnia jego szybkie wykorzystanie.

Kamera wyposażona jest w cyfrowy mikrofon z redukcją szumów, programową opcję śledzenia ruchów twarzy i cyfrowe powiększenie obrazu (3 krotne). Maksymalna rozdzielczość zgrywanych sekwencji wideo to 1280x1024 pikseli jednak najlepszy obraz uzyskamy w rozdzielczości 640x480 pikseli i mniejszej. Oceniliśmy go na 7 punktów na 10 możliwych do zdobycia, bo jest ostry i dosyć szczegółowy, jedynym mankamentem jest lekka ziarnistość. Philips SPC530NC pracuje szybko, bez problemów rejestruje obraz z prędkością 30 kl./s w rozdzielczości 640x480 pikseli i mniejszej. Co istotne dobrze spisuje się również przy słabszym oświetleniu.

Przy włączonej opcji śledzenia ruchów twarzy nie mamy możliwości korzystania z cyfrowego powiększenia obrazu. Sama funkcja śledzenia ruchów twarzy działa bardzo dobrze i co istotne płynnie. Starając się utrzymać naszą twarz w centrum kadru kamera operuje cyfrowym powiększeniem obrazu, dlatego pogarsza się jakość generowanego obrazu. Philips SPC530NC to udana kamera, idealna gdy korzystamy z popularnych komunikatorów wideo jak Skype, jest przy tym niedroga.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: