Philips SPH8008

Droga ale ładnie prezentująca zdjęcia ramka cyfrowa z wbudowanym akumulatorem oraz bezprzewodową technologią Bluetooth. Dzięki intuicyjnemu rozmieszczeniu dotykowych przycisków jest łatwa w obsłudze, a dodatkowe gniazda, czytnik kart pamięci, USB Host pozwalają na szybkie przeglądanie zdjęć z innych źródeł niż tylko wbudowana pamięć.

Ramka wyposażona jest w 1 GB wbudowanej pamięci, zdjęcia możemy do niej przegrywać bezpośrednio z komputera za pomocą interfejsu USB, lub bezprzewodowo z wykorzystaniem technologii Bluetooth 2.0. Bardzo wygodna jest ta druga opcja, bo zdjęcia możemy wysłać bezpośrednio z telefonu, większą liczbę plików radzimy jednak wgrać po kablu, podłączając ramkę do komputera bo znacznie skróci to czas zapisu danych.

Ramka wyposażona jest w dotykowe przyciski, które umieszczono tuż obok ekranu. Podświetlane na niebiesko, automatycznie się aktywują po dotknięciu obramowania ekranu. Interfejs ramki nie jest spolszczony aczkolwiek intuicyjne ułożenie przycisków powoduje że wybór opcji, nawigowanie po nim jest bardzo komfortowe.

Philips SPH8008 ma też w wbudowany akumulator i praktyczną podstawkę, która pełni funkcję stacji dokującej. Oprócz zdjęć, umożliwia również odtwarzanie filmików zapisanych w formacie MPEG 1-4 i MOV, oraz odsłuchiwanie muzyki MP3, która może też służyć jako podkład muzyczny podczas prezentacji zdjęć. Philips SPH8008 korzysta również z technologii ImagenPro, która automatycznie analizuje zdjęcie poprawiając nasycenie kolorów, kontrast, opcję ulepszania odwzorowania skóry. W praktyce zdjęcia wyglądają na bardziej „żywe” i kontrastowe przez co lepiej się prezentują gdy ramka stoi w pewnej odległości od patrzącego. Wyposażono ją również w czujnik, który automatycznie obraca zdjęcia po zmianie ułożenia ramki, możemy też ustawić godziny w których będzie pracowała.

Najmocniejszą stroną urządzenia jest jakość generowanego obrazu, którą oceniliśmy na 8 pkt w 10 stopniowej skali. Ekran charakteryzuje się dobrymi kątami widzenia, wysokim kontrastem (387:1) oraz przyzwoitą jasnością (169 cd/m2). Ma też w miarę naturalną temperaturę barwową (6672 K) i dobrze odwzorowuje kolory (współczynnik DeltaE wyniósł 8 pkt, a im mniejsza wartość tym generowane kolory są bliższe wzorcowi).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: