Philips Webcam Pro

Wady:

  • Wysoka cena

Zaawansowana kamera internetowa do laptopów. Generuje dobrej jakości obraz, posiada funkcje wyciszania szumów, śledzenia ruchów twarzy, potrafi też pracować z prędkością 90 kl./s.

Philips to jeden z nielicznych producentów, którzy mają w swojej ofercie kamery internetowe rejestrujące obraz z prędkością 90 kl./s. Philips Webcam Pro oprócz tego, że w rozdzielczości VGA może pracować z prędkością 90 kl./s, potrafi również rejestrować obraz z prędkością 20 kl./s w rozdzielczości 800x600 pikseli. To jedna z najszybszych kamer internetowych, jakie mieliśmy okazję testować. Jest przy tym poręczna i idealnie nadaje się do pracy z laptopami (specjalna podstawka, krótszy kabel).

Kamera w systemie Windows Vista działa bez konieczności instalowania dodatkowych sterowników. Niestety jej funkcjonalność jest wówczas mocno ograniczona, nie działa chociażby możliwość pracy z prędkością większą niż 30 kl./s. Dopiero zainstalowanie dołączonego oprogramowania pozwala na wybór szybszego tryby pracy oraz wielu zaawansowanych funkcji m.in. do poprawy jakości generowanego obrazu (technologia Pixel Plus 2), redukcji szumów, echa mikrofonu, itp. Również opcja śledzenia ruchów twarzy uaktywnia się po zainstalowaniu dołączonych aplikacji. Dzięki dodatkowemu oprogramowaniu możemy również w czasie rzeczywistym nakładać filtry graficzne na rejestrowany obraz lub skorzystać z opcji monitorowania pomieszczenia.

Kamera wyposażona jest w 2 MP matrycę obrazu, która generuje dobrej jakości obraz. Jest szczegółowy i ostry, a zaawansowany system automatycznego ustawiania ostrości działa płynnie i celnie. Oceniliśmy go na 8 pkt w 10 stopniowej skali. Philips Webcam Pro to idealny wybór dla wymagających użytkowników laptopów, którzy oczekują wydajności i jakości.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier