Corel Corporation Pinnacle Studio 22

Pinnacle Studio 22 to kolejna odsłona popularnego oprogramowania do montażu i edycji materiałów filmowych.

Zalety:

  • bardzo duża ilość filtrów i efektów
  • prosta obsługa
  • zaawansowane możliwości organizacji multimediów
  • wsparcie dla wielu kamer
  • selektywna zmiana kolorów
  • w pełni spolonizowany
Ranking: Najlepsze płatne programy do montażu i edycji wideo 2019

Pinnacle Studio 22 to produkt doskonale znanej firmy Corel. W montażu materiałów wideo pomagają gotowe szablony, a także ponad 1500 filtrów i efektów. Edycja odbywa się na linii czasu, a szeroki wybór narzędzi umożliwia wprowadzenie osobnych ustawień dla każdej klatki. Oczywiście nie brak funkcji przybliżania i eksponowania obrazu oraz nakładania różnego rodzaju efektów, filtrów, przejść, dodawania napisów i animacji. Oprogramowanie wspiera pracę na wielu monitorach, dzięki czemu można w jednym okienku mieć otwarty Pinnacle, a w drugim oglądać pełnoekranowy podgląd. Warto zwrócić uwagę na zaawansowane możliwości organizacji multimediów, dzięki którym nawet praca z wieloma klipami nie będzie wiązała się z bałaganem i skakaniem po różnych folderach. Obsługuje również wsparcie dla wielu kamer, co pozwala na tworzenie płynnych filmów z różnych źródeł.

Corel Corporation Pinnacle Studio 22

Pinnacle Studio 22 obsługuje wiele różnych wtyczek, co pozwala na uzyskanie dodatkowych możliwości oraz efektów. Bazowo program dysponuje wspomnianymi ponad 1500, wersja Studio to ponad 1800, a Ultimate - ponad 2000. W razie potrzeby można także dokupywać kolejne paczki - jednak nie jest to obowiązkowe. W edycji z numerem 22 pojawia się nowa funkcja selektywnej zmiany kolorów, uproszczone cyzelowanie koloru oraz podziału ekranu. Duża zaletą jest w pełni polskie wsparcie - od konsultanta online po podręczniki PDF z omówieniem funkcji oraz sztuczkami i trikami. Warto również wspomnieć o możliwości wykonywania animacji poklatkowych, możliwości tworzenia "scenorysu" oraz funkcji pozwalającej wyeksportować nagranie na dysk DVD (wraz z menu), opublikować bezpośrednio w serwisie Facebook, YouTube lub Vimeo, albo zapisać w jednym z wielu popularnych formatów w celu wyświetlania na urządzeniu przenośnym.

Zobacz również:

  • Darmowe programy do obróbki i montażu filmów - przegląd

Slogan reklamowy Pinnacle Studio 22 głosi: "każdy może być montażystą". Trzeba przyznać, że nie odbiega on od rzeczywistości. Łatwa obsługa oraz szerokie spektrum możliwości sprawiają, że nawet początkujący nie powinni mieć problemów z obsługą tego programu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: