Pioneer BDP-LX70A

Zalety:

  • Mocne, dynamiczne brzmienie
  • Bardzo ostry i szczegółowy obraz
  • Rozbudowana funkcjonalność

Wady:

  • Ograniczony zestaw gniazd
  • Wysoka cena
  • Brak DTS HD Master Audio

Solidny odtwarzacz Blu-ray, potrafiący także współpracować z komputerem PC.

Pioneer wprowadził do swej oferty kolejny model odtwarzacza Blu-ray. BDP-LX70A, który po uruchomieniu dość wolno przechodzi w stan gotowości do odtwarzania filmów (ok. 45 s.), ma czarną, wysoką na 10 cm obudowę. Została ona wykonana bardzo solidnie i ma konstrukcję dwuwarstwową, co zapewnia dobrą stabilność szybko i sprawnie pracującego czytnika. Na jej przednim panelu umieszczono niewiele przycisków, wśród których znalazł się klawisz umożliwiający zmianę rozdzielczości sygnału wideo na wyjściu HDMI (do trybu 1080p włącznie).

Zamontowane na tylnej ściance złącze HDMI w wersji 1.3 pozwala również na wyprowadzenie ośmiokanałowych ścieżek audio zapisanych w najnowszych standardach - odtwarzacz wyposażono bowiem w takie dekodery, jak DD Plus, Dolby True HD czy DTS-HD High Resolution, ale bez najlepszego jakościowo DTS-HD Master Audio. Niestety, jest to jedyna droga przesłania do wzmacniacza dźwięku 7.1, bo wśród gniazd urządzenia znalazło się tylko 6-kanałowe wyjście analogowe.

Na tylnym panelu umieszczono także gniazdo LAN, pozwalające na współpracę odtwarzacza z komputerem PC (z systemem Windows XP lub Vista). Korzystając z dobrze przygotowanego, prostego w obsłudze, menu ekranowego modelu Pioneera możemy odtwarzać zapisane na dysku komputera filmy (WMV 9, MPEG 2/1), muzykę (WMA 9 Pro, MP3, WAV) czy zdjęcia cyfrowe (JPEG, PNG i GIF). Trzeba jednak zaznaczyć, że urządzenie nie odtwarza filmów DivX/XviD (ani z komputera, ani z płyt CD/DVD).

Z ciekawszych opcji zawartych w menu ekranowym warto wymienić zaawansowane regulacje sygnału wideo, pozwalające ustawić m.in. poziom jaskrawości bieli czy głębi czerni. Sekcja wideo urządzenia została bowiem dobrze wyposażona w zaawansowane układy obróbki sygnału. Obraz oferowany przez odtwarzacz, zarówno przy odczytywaniu płyt Blu-ray, jak i DVD (sprawnie działa skaler wideo), jest płynny, bardzo ostry i szczegółowy, z wiernie oddanymi, nasyconymi kolorami.

Niewątpliwą zaletą odtwarzacza Pioneera jest także jego pełne, mocne i dynamiczne brzmienie, które przypadnie do gustu nawet audiofilom.