Pioneer BDP-LX71

Wysokiej klasy odtwarzacz Blu-ray, idealnie dopasowany stylistycznie i funkcjonalnie do współpracy z amplitunerami Pioneera.

BDP-LX71 to odtwarzacz Blu-ray Pioneera, który ma wysoką (aż 12,5 cm), solidnie wykonaną dwuwarstwową obudowę, zapewniającą stabilność pracującego cicho napędu. W uruchamiającym się szybko (ok. 25 s) urządzeniu zamontowano bogaty zestaw gniazd – m.in. 8-kanałowe wyjście analogowe oraz złącze HDMI standardu 1.3. Niestety na tylnym panelu obudowy zabrakło gniazda LAN, co oznacza, że odtwarzacz nie jest zgodny ze specyfikacją BD 2.0 (nie umożliwi wyświetlenia materiałów dodatkowych pobieranych z Internetu tzw. BD Live).

BDP-LX71 wyposażono w najnowsze dekodery DD i DTS (oprócz DTS HD Master Audio - który w zakodowanej formie jest jednak dostępny na wyjściu HDMI).

Zaletą odtwarzacza Pioneera jest jego brzmienie. Zamontowane w nim zaawansowane przetworniki cyfrowo-analogowe Wolfson WM8740 sprawiają, że nawet oferowany na wyjściach analogowych dźwięk jest wysokiej jakości - dynamiczny, szczegółowy i dobrze zbalansowany.

Warto dodać, że odtwarzacz oferuje bogaty zestaw regulacji parametrów obrazu - można ustawić m.in. poziom jaskrawości bieli czy głębię czerni. Jakość odtwarzanego z płyt Blu-ray obrazu jest dobra, lecz niższa od oferowanego przez najlepsze modele konkurencji. Natomiast jakością przeskalowanego z płyt DVD do trybu 1080 deklasuje on konkurencję.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: