Pioneer BDP-LX91

Zalety:

  • Doskonały obraz
  • Audiofilskie brzmienie
  • Analogowe wyjścia 7.1
  • Konfiguracja dekoderów audio HD
  • Dwa wyjścia HDMI

Wady:

  • Wysoka cena

Wyrafinowany odtwarzacz Blu-ray, drogi lecz gwarantuje doskonałą jakość obrazu i równie dobrą dźwięku.

Model BDP-LX91 to zaawansowany technologicznie odtwarzacz Blu-ray Pioneera. Ważące aż 14 kg urządzenie ma bardzo solidną, potężną obudowę wykonaną z grubych płatów metalu. W jej wnętrzu ukryto potężny toroidalny zasilacz i rozbudowany zestaw odseparowanych od siebie układów audio-wideo. W uruchamiającym się szybko (ok. 20 s) urządzeniu zamontowano bogaty zestaw gniazd, wśród których znalazło się także gniazdo LAN. Odtwarzacz jest bowiem zgodny ze specyfikacją BD 2.0, tzn. umożliwia wyświetlenie materiałów dodatkowych pobieranych z Internetu (funkcja BD Live).

BDP-LX91 wyposażono w komplet dekoderów HD (z DTS HD Master Audio włącznie), a ośmiokanałowy sygnał audio dostępny jest na złączach HDMI 1.3a lub analogowych wyjściach 7.1. Urządzenie oferuje rozbudowaną konfigurację dekoderów: można określić wielkość każdej z 8 kolumn, poziom ich głośności oraz odległość od miejsca odsłuchowego.

Sekcja audio odtwarzacza zawiera także zaawansowane przetworniki cyfrowo-analogowe Wolfson WM8740, co sprawia, że nawet oferowany na wyjściach analogowych dźwięk jest bardzo wysokiej jakości - przestrzenny, niezwykle dynamiczny i doskonale zbalansowany. Na wyjściu cyfrowym brzmienie jest jeszcze efektowniejsze, z obszerniejszą i bogatszą w szczegóły sceną dźwiękową. I to nie tylko przy odtwarzaniu płyt Blu-ray czy DVD, ale także CD. Dlatego model ten z powodzeniem może zastąpić nawet bardzo dobry odtwarzacz CD.

Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w BDP-LX91 jest wyposażenie go w dwa wyjścia HDMI - jedno z nich może służyć do przesyłania tylko obrazu, a drugie dźwięku. Według producenta, ma to zapewniać jeszcze lepszą jakość brzmienia, ale podczas testów nie zauważyliśmy różnicy przy podłączeniu odtwarzacza jednym lub dwoma kablami HDMI. Ponadto, przy odtwarzaniu nagrań audio, dla uniknięcia ewentualnych zakłóceń sygnału, można także wyłączyć sekcję wideo.

Warto dodać, że nowy odtwarzacz oferuje bardzo bogaty zestaw regulacji parametrów obrazu - można modyfikować aż 15 różnych ustawień i zapisać w pamięci urządzenia 3 własne konfiguracje. Poza tym dostępne są doskonale przygotowane predefiniowane ustawienia.

Unikalną funkcją oferowaną przez odtwarzacz jest Anamorphic Zoom – dopasowująca proporcje obrazu do formatu kinowego 2,35:1.

Jakość generowanego przez odtwarzacz kontrastowego, z soczystymi, naturalnymi kolorami, ostrego i szczegółowego obrazu jest wzorcowa. I to nie tylko odtwarzanego z płyt Blu-ray, ale i przeskalowanego z płyt DVD do trybu 1080p.

Nowy model Pioneera potrafi także odtwarzać filmy DivX z płyt CD i DVD, lecz niestety polskie napisy ekranowe w formacie .txt nie są obsługiwane.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier