Pioneer PDP-LX508D

Najlepszy 50-calowy telewizor Full HD w katalogu Pioneera wyróżnia się doskonałym kontrastem i głęboką czernią.

Przetestowaliśmy 50-calowy telewizor plazmowy Full HD Pioneera - PDP-LX508D. Pod względem stylistycznym urządzenie nie odbiega od innych modeli należących do serii Kuro. Jego czarna obudowa, z błyszczącą cienką ramką wokół ekranu, została solidnie wykonana z wysokiej jakości materiałów.

W PDP-LX508D, podobnie jak w sprawdzanym przez nas wcześniej 42-calowym modelu HD Ready PDP-4280XD (KD 9/2007), zastosowano panel 8. generacji wyposażony w technologię Ultra Black, która istotnie poprawia głębię czerni. Trzeba jednak dodać, że w nowym telewizorze zwiększono współczynnik kontrastu z poziomu 16 000:1 do 20 000:1. To zauważalna różnica i chociaż już w mniejszym modelu czerń była zaskakująco głęboka, w PDP-LX508D jest ona jeszcze lepiej zróżnicowana.

Urządzenie wyposażono w bogaty zestaw gniazd, wśród których znalazły się aż 3 złącza HDMI w najnowszej wersji 1.3, co umożliwia - przy współpracy z odtwarzaczem Blu-ray - wyświetlanie obrazu w powiększonej skali barw (16 bitów na kolor). Ponadto nowy model Pioneera obsługuje sygnał 1080p/24 bez konwertowania do 60 Hz, dzięki czemu jest lepsza płynność prezentowanego obrazu odczytywanego z dysków Blu-ray.

Dla uzyskania maksymalnie dobrego obrazu warto poświęcić trochę czasu na wyregulowanie odbiornika. W menu ekranowym radzimy ustawić w pozycji 2 funkcję DRE (Dynamic Range Expansion), co zdecydowanie poprawi szczegółowość obrazu. Najbardziej naturalne kolory uzyskamy, wybierając poziom „niski” temperatury barwowej. Ponadto możemy określić, w którym z 2 trybów Colour Space ma pracować telewizor. Pierwszy oferuje żywsze barwy, drugi - stonowane.

Warto dodać, że odbiornik Pioneera wyposażony jest w zaawansowane układy poprawiające jakość sygnału wideo, np. sprawnie działające filtry redukujące objawy kompresji i eliminujące szumy. Dzięki temu nawet obraz standardowej rozdzielczości na ekranie telewizora wygląda bardzo dobrze. Prezentowany przez odbiornik ostry obraz ma niezwykle głęboką czerń i doskonały kontrast, nasycone kolory oraz płynne przejścia tonalne w pełnym zakresie barw. Co istotne, wyświetlane na ekranie jasne pola nie migoczą, co zdarza się obserwować w odbiornikach plazmowych konkurencji.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: