Pioneer PLX-500

Idealny sprzęt dla wymagających

Pioneer PLX-500 to jedyny w tym rankingu gramofon, który jest wyposażony w napęd bezpośredni. Jest to dość unikalna sytuacja w tym przedziale cenowym. Elektroniczny system z czujnikami odpowiada za szybkie rozkręcenie się płyty, natomiast hamulec elektroniczny zatrzymuje obroty po naciśnięciu przycisku STOP.

Elektronika odpowiada także za ustawienie obrotów gramofonu. Możemy wybrać pomiędzy trzema podstawowymi trybami: 35, 45 oraz 78 RPM. Obroty można regulować także za pomocą suwaka w przedziale +/- 8%, jednak jest to funkcja przydatna jedynie w przypadku zastosowania sprzętu jako DJ.

Zobacz również:

  • Dzień Babci i Dzień Dziadka - najlepsze promocje w sklepie Avans! [20.01.2022]

Dodatkowo, urządzenie wyposażone jest w gniazdo USB, dzięki któremu możemy zgrać muzykę z winyli na komputer. Jest to bardzo przydatna funkcja, szczególnie w przypadku jeśli posiadamy w kolekcji stare, kolekcjonerskie wydania płyt i chcemy ich zawartość zachować w formie cyfrowej.

Producent daje także możliwość wymiany wkładek dzięki odkręcanej główce ramienia. W ten sposób możemy w przyszłości jeszcze lepiej dostosować urządzenie do swoich oczekiwań.

Pioneer PLX-500 to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z nowoczesnymi gramofonami i mogą sobie pozwolić na wydatek przekraczający 1000 zł.

Najważniejsze cechy:

  • Napęd - automatyczny
  • Obroty - 33/45/78 RPM
  • Wbudowane głośniki - nie
  • Złącze audio - RCA