Planet WNRT-625

WNRT-625 jest typową „enką” średniej klasy skonstruowana jeszcze w okresie obowiązywania draftu. Część radiową obsługują dwie stałe anteny. Mogą nadawać tylko w paśmie 2,4 GHz z maksymalną prędkością 300 megabitów na sekundę. Część przewodowa jest wyposażona w gniazdka stumegabitowe: cztery do sieci wewnętrznej i jedno do połączenia na zewnątrz. Z obu rodzajów sieci nie powinno korzystać więcej niż dwudziestu użytkowników.

WNRT-625 jest typową „enką” średniej klasy skonstruowana jeszcze w okresie obowiązywania draftu. Część radiową obsługują dwie stałe anteny. Mogą nadawać tylko w paśmie 2,4 GHz z maksymalną prędkością 300 megabitów na sekundę. Część przewodowa jest wyposażona w gniazdka stumegabitowe: cztery do sieci wewnętrznej i jedno do połączenia na zewnątrz. Z obu rodzajów sieci nie powinno korzystać więcej niż dwudziestu użytkowników. Pracą urządzenia zarządza układ Ralink RT3052.

Planet WNRT-625 wyróżnia się wyjątkowo logicznym układem konfiguracyjnej strony WWW. Niestety nie została ona spolszczona i jest całkowicie pozbawiona systemu pomocy. Ruter ma prawie komplet zabezpieczeń. Wszystkie tryby szyfrowania z serwerem RADIUS włącznie, filtr adresów IP, URL, MAC i numerów portów, prowadzi białą i czarną listę. Jest także funkcja sprawdzania zawartości pakietów oraz filtrowania stron WWW według słów kluczowych. Mamy także możliwość pracy wielokrotnej w trybie WDS. Do tego VPN, QoS i strefa zdemilitaryzowana. W czasie instalacji do dyspozycji jest wiele funkcji ułatwiających to zadanie.

W testach Planet WNRT-625 wykazał się transferami lepszymi od wielu konkurentów z tą samą liczbą anten. Kopiowanie przebiegało w tempie 84 megabitów na sekundę, sprawnie funkcjonowały transfery pakietowe. Odbiór przez trzy anteny laptopa był lepszy od transmisji dwuantenowej. W liczbach bezwzględnych transfery przekraczały 42 Mb/s w wypadku TCP i 20 Mb/s dla pakietów UDP. Propagacja wypadła średnio, nieco lepiej w wolnej przestrzeni i słabiej przy pokonywaniu przeszkód.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: