Plextor M6V

Plextor ciągle rozszerza ofertę tańszych dysków SSD a model M6V okazuje się bardzo udany.

Wykorzystuje kontroler Silicon Motion SM2246EN i pamięci MLC od Toshiby wykonane w 15 nm procesie technologicznym.

Silicon Motion SM2246EN to bardzo dobry wybór pod względem możliwości do ceny. Sceptycznie podchodziliśmy za to do pamięci Toshiby, bo najlepsze dyski ze średniego przedziału cenowego najczęściej korzystają z układów Microna. Jak się okazało tandem Plextora okazał się równie efektywny.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023

Plextor M6V wg producenta zapisuje dane z szybkością 335 MB/s, odczyt jest o 200 MB/s szybszy (535 MB/s). Potwierdziły to wyniki testów syntetycznych (odczyt – 563 Mb/s, zapis – 357 MB/s).

Wysoką szybkość odczytywania danych uzyskaliśmy również podczas pracy z dużymi plikami. Na przekopiowanie 30 GB pliku ISO dysk Kingstona potrzebował 30 sekund (532 MB/s). Zapisywanie tego samego pliku na dysku odbywało się z szybkością 381 MB/s. Nie jest to najlepszy rezultat, ale i Plextor M6V nie należy do najdroższych nośników.

Świetnie za to poradził sobie z małymi plikami, uzyskując jedne z najlepszych rezultatów podczas ich zapisywania i odczytywania. Również średniej wielkości pliki (MP3, zdjęcia) zapisuje i odczytuje bardzo szybko.

Plextor M6V dzięki dobrym osiągom skutecznie będzie konkurować z innymi niedrogimi nośnikami. Średni czas bezawaryjnej pracy wynosi 1,5 mln godzin. Dysk ma wsparcie dla technologii TRIM, NCQ i objęty jest standardowym 36 miesięcznym okresem gwarancyjnym.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: