Polaroid Snap

Polaroid Snap reklamowany jest jako najmniejszy na świecie cyfrowy aparat do zdjęć natychmiastowych. Jakie są jego najlepsze cechy?

Polaroid Snap to niewielkich rozmiarów aparat natychmiastowy. Jego waga wynosi 431 g przy wymiarach 168x158x48 mm. Wykonano go w całości z tworzywa sztucznego przeciętnej jakości, toteż należy uważać, aby nie zarysować obudowy, a upadek urządzenia z wysokości może zakończyć się jej pęknięciem. Co rzadko spotykane w takich aparatach - mamy na spodzie gwint umożliwiający zamontowanie urządzenia na statywie.Model ten korzysta z matrycy 10Mpix z diodą doświetlającą. Zdjęcia można wykonywać w kilku trybach, w tym sepii oraz czarno-białe, możliwe jest dodawanie efektów fotobudki (seria czterech zdjęć) czy ramki klasycznego polaroida. ale wszystkie parametry ustalane są automatycznie. Polaroid Snap może od razu drukować zdjęcia w rozmiarach 5x7.5 cm, ma także slot na kartę pamięci do 32 GB, dzięki czemu można je zapisywać do późniejszego przerzucenia na komputer. Operacja zapisywania wykonywana jest nawet bez papieru - za co duży, a kolejny należy policzyć za samowyzwalacz do selfie.

Polaroid Snap wykorzystuje specjalny papier, podobny do fotograficznego. Kosztuje nieco - paczka 30 szt. to 80 złotych - ale daje świetne efekty. no i drukowanie zajmuje niecałe pół minuty. Niestety, zabrakło możliwości wybierania ilości kopii każdego zdjęcia. Aparat dostępny jest w czterech kolorach: białym, czarnym, niebieskim oraz czerwonym.

Zobacz również:

  • Najlepsze aparaty natychmiastowe - ranking 2021

Podsumowując: Polaroid Snap to dobry model dla każdej osoby, która szuka aparatu robiącego naprawdę błyskawiczne zdjęcia dobrej jakości. Choć zabrakło trybów manualnej regulacji, jakość wykonywanych fotografii jest bardzo wysoka.