Popbox V8

Popbox V8 to niewielki odtwarzacz sieciowy, który wykorzystuje pasywny układ chłodzący. Sprawdzamy jego możliwości i jakość pracy.

Obudowa

Popbox V8 jest większy od Dune HD TW-101W, ale i tak zajmuje niewiele miejsca (128x100x31 mm - dł./gł./wys. ). Obudowa w całości została wykonana z metalu i pełni funkcję radiatora oddającego ciepło. Takie pasywnie chłodzone sprawia, że model ten pracuje bardzo cicho. Duże gumowe stopki stabilizują obudowę, jednak długi kabel HDMI i tak może ją przeciążyć, o czym warto pamiętać podczas montażu odtwarzacza. Obudowa jest bardzo sztywna i mocna, doskonale chroni delikatną elektronikę umieszczoną w jej wnętrzu.

Popbox V8

Popbox V8

Gniazda i interfejsy

Popbox V8 wyposażony jest w gniazda: optyczne, kompozytowe (mini), komponentowe (mini), LAN (Fast Ethernet), USB 2.0. Z przodu obudowy zamontowano dodatkowe gniazdo USB 2.0, czujnik podczerwieni i jedną diodę sygnalizującą pracę urządzenia. Dzięki wyprowadzeniu z przodu obudowy gniazda USB 2.0, możemy szybko podpiąć do odtwarzacza zewnętrzne nośniki bez konieczności zaglądania do tyłu obudowy.

Popbox V8

Popbox V8

Test Iomega ScreenPlay DX HD Media Player 1TB

Możliwości

Popbox V8 obsługuje wszystkie większość obecnie wykorzystywanych formatów audio (AAC, M4A, MP3, WAV, WMA, FLAC, OGG, APE). Co istotne ma też szerokie możliwości jeżeli chodzi o odtwarzania kontenerów wideo: MPEG1/2/4 (M1V, M2V, M4V), MPEG1/2 PS (M2P, PG, DAT, VOB), MPEG2 Transport Stream (TS, TP, TRP, M2T, M2TS, MTS), AVI, ASF, WMV, Matroska (MKV), MOV (H.264), MP4, RMP4.

To nie wszystkie dodatkowe możliwości Popbox V8, który ma szerokie możliwości pracy w sieci: UPnP, Samba, Bonjour, NFS oraz opcję ściągania napisów ze strony "www.OpenSubtitles.org". Jest dostępna też wersja tego odtwarzacza z bezprzewodowa kartą sieciową, która droższa jest o około 80 zł.

Pilot

Popbox V8 wyposażony jest w średniej wielkości pilot (16,5x5 cm - dł./szer.), który jest dobrze wyprofilowany i wygodnie leży w dłoni. Przyciski są duże i łatwo się z nich korzysta. Producent zrezygnował z sekcji przycisków do wpisywania cyfr czy tekstów. Szkoda, bo odtwarzacz ma spore możliwości odnośnie przeglądania Internetu. Oczywiście możemy pisać za pomocą strzałek i wirtualnej klawiatury wyświetlanej na ekranie, ale nie jest to zbyt wygodne. Przydatną opcją jest za to podświetlenie przycisków na pilocie.

Popbox V8

Popbox V8

Interfejs programowy

Na szczególne uznanie zasługuje przejrzysty i intuicyjny interfejs programowy, po którym nawigujemy za pomocą dołączanego pilota. Odtwarzacz ma możliwość ściągania dodatkowych aplikacji z Internetu a jest ich całkiem sporo.

Popbox V8

Popbox V8

Popbox V8

Popbox V8

Interfejs Popbox V8 jest prosty i przejrzysty.

Popbox V8

Popbox V8

Popbox V8

Popbox V8

Popbox V8 umożliwia szybką aktualizację oprogramowania, które ściągane jest z internetu.

Popbox V8

Popbox V8

Popbox V8 możemy skonfigurować za pomocą specjalnego kreatora ustawień.

Popbox V8

Popbox V8

Popbox V8

Popbox V8

Popbox V8

Popbox V8

Testy

Popbox V8 nie radził sobie z poprawnym wyświetleniem filmu nagranym kontenerze MKV o maksymalnym bitrate wynoszącym 45 Mbps (pojawiały się artefakty obrazu, obraz nie wyświetlał się płynnie). Za to lepiej niż większość odtwarzaczy radzi sobie z różnymi kodekami audio w tym Dolby Digital, i nieco gorzej z Dolby True HD. Dźwięk na testowej próbce MKV (wideo: H264, 1920x1080x30 kl/s; audio Dolby TrueHD 96 KHz) nie odtwarzał się płynnie, pomogła wymiana nośnika (dysk USB 3.0 PQI) na inny (dysk USB 3.0 Iomega). Ewidentnie odtwarzacz ten nie działał poprawnie z nośnikiem PQI, który sprawiał problemy większości testowanym modelom.

Wyświetlanie filmu MKV (Format profile [email protected], Max. Bitrate: 45 000 Mbps), okazało się dla Popbox V8 zbyt dużym wyzwaniem.

Popbox V8

Popbox V8

Popbox V8

Popbox V8

Popbox V8

Popbox V8

Tak powinien wyglądać poprawnie wyświetlany obraz

Popbox V8

Dune HD TW-101W

Popbox V8

Popbox V8

Popbox V8 nie radził sobie z wyświetlaniem filmu nagranego w kontenerze AVI do, którego wykorzystano Microsoft MPEG-4 v2 (brak obrazu).

Popbox V8

Popbox V8

Popbox V8

Popbox V8

Problemy są jak zwykle z wyświetlaniem napisów w formacie TXT, które są popularne w Polsce (odtwarzacz obsługuje napisy: SRT, SUB/IDX, SSA).

Popbox V8

Popbox V8

Wnioski

Pomimo tego, że Popbox V8 nie poradził sobie z odtwarzaniem filmu nagranego w kontenerze MKV (Format profile [email protected], Max. Bitrate: 45 000 Mbps) to i tak według nas to udany model za rozsądne pieniądze. Jest niewielki a oferuje bardzo dobre wyposażenie w dodatkowe gniazda, jak i spore możliwości sieciowe. Prosty i intuicyjny interfejs, pilot z podświetlanymi przyciskami to jego kolejne atuty. Co najważniejsze działa bezgłośnie, bo pozbawiony jest dodatkowych wentylatorów.

Zobacz inne testy odtwarzaczy sieciowych


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: