Popcorn Hour A110

Zalety:

  • Niezłe wyposażenie
  • Cicha praca
  • Często aktualizowane oprogramowanie
  • Rozsądna cena
  • Obsługa formatów audio HD

Wady:

  • Nie czyta napisów txt
  • Brak eSATA

Popcorn to dla wielu osób wzorzec i prekursor zaawansowanych odtwarzaczy sieciowych. W opisywanej wersji A110 wyposażony w większość przydatnych na co dzień rozwiązań, co sprawia, że pomimo dość długiego stażu rynkowego jest wciąż poszukiwanym produktem.

Popcorn to dla wielu osób wzorzec i prekursor zaawansowanych odtwarzaczy sieciowych. W opisywanej wersji A110 wyposażony w większość przydatnych na co dzień rozwiązań, co sprawia, że pomimo dość długiego stażu rynkowego jest wciąż poszukiwanym produktem. Doczekał się następcy C200, lecz choć nowy model może pochwalić się bardziej zaawansowanymi funkcjami oraz efektowniejszą budową, to ze względu na dwukrotnie wyższą cenę nie zdobędzie tak dużej popularności jak A110.

Pod względem stylistycznym A110 nie zachwyca. Obudowa ma kontrowersyjną stylistykę i jest opatrzona dość tandetnym logiem producenta. Zalety Popcorna kryją się we wnętrzu, w którym zainstalujemy 3,5 lub 2,5-calowy dysk twardy. Odtwarzacz jest chłodzony pasywnie co jest jego dużą zaletą. Przydatnym elementem wyposażenia jest umieszczony na przedniej ściance port USB 2.0. Z tyłu znajdziemy cały arsenał gniazd z nowoczesnym HDMI oraz portem Ethernet na czele. Nie ma niestety złącza eSATA, które pozwoliłoby np. na szybkie przenoszenie danych pomiędzy dyskiem Popcorna, a napędem zewnętrznym.

Ważne oprogramowanie

O atrakcyjności sieciowych odtwarzaczy w dużej mierze decyduje elastyczność producentów, którzy są w stanie reagować na potrzeby klientów i dostarczać im udoskonalone oprogramowanie sterujące poprawiające funkcjonalność urządzeń. Dla platformy NMT (Network Media Tank) oprogramowanie przygotowuje firma Syabas i jest ono systematycznie aktualizowane. Produkt bez problemów odtwarza zdecydowaną większość formatów audio-wideo. Filmy w Full HD są oczywiście odtwarzane, z tym, że oprogramowanie nie obsługuje formatu napisów txt. Wyróżnikiem Popcorna wśród konkurencji jest możliwość wysyłania np. do amplitunera zakodowanego strumienia audio nowych formatów dźwięku DTS HD i Dolby TrueHD, które coraz częściej znajdziemy w plikach multimedialnych zawierających materiał filmowy z płyt Blu-ray.