PowerWalker VI 1500 CSW

PowerWalker VI 1500 CSW pozytywnie wyróżnia się obecnością portu USB na przednim panelu oraz klasycznymi gniazdami typu E.

PowerWalker VI 1500 CSW to zasilacz typu line-interactive o mocy pozornej 1500 VA/900 W, który wyróżnia się stosunkowo niewielkimi rozmiarami. Producent zdecydował się na umieszczenie czterech gniazd typu E, co z pewnością spodoba się użytkownikom. Należy docenić również obecność dwóch portów USB (2,1A), które umieszczono przednim panelu. Inne testowane UPS-y ich nie posiadają. Jako jedyne urządzenie w teście posiada na stałe wbudowany przewód zasilający.

PowerWalker VI 1500 CSW

Zasilacz posiada obudowę zaprojektowaną w taki sposób, aby wymiana akumulatorów była łatwa. Na froncie umieszczono czytelny wyświetlacz, który automatycznie ściemnia się, gdy nie przekazuje istotnych informacji.

PowerWalker VI 1500 CSW

Podczas testów przy obciążeniu 400 W zasilacz rozładował się po 11 minutach i 58 sekundach. Zwiększenie obciążenia do 800 W skróciło czas do 3 minut i 54 sekund. Sprawdziliśmy również, jak zasilacz poradzi sobie z przeciążeniem. Po podłączeniu urządzenia o mocy 1200 W UPS wyłączył się po 4 sekundach. Zadziałały zabezpieczenia antyprzepięcowe, co uchroniło urządzenie przed uszkodzeniem.

Podczas pracy na baterii zasilacz informuje o tym co 10 sekund za pomocą sygnału akustycznego. Po przytrzymaniu przycisku na wyświetlaczu pokazuje się informacja o poziomie naładowania baterii i szacowanym czasie pracy. Sygnały dźwiękowe stają się bardziej intensywne przy niskim poziomie naładowania akumulatora.

Czas ładowania akumulatora od 0 do 90 procent wynosi 3 godziny i 59 minut. Pełne naładowanie trwa 6 godzin i 13 minut.

Sprawdziliśmy również temperatury przy użyciu kamery termowizyjnej. Maksymalna zarejestrowana temperatura w spoczynku wynosiła 28,1 stopnia °C.

PowerWalker VI 1500 CSW

Pobór własny naładowanego UPS-a w spoczynku wynosił 25,7 W.

Podobnie, jak w przypadku pierwszego urządzenia od PowerWalker również ten model można kontrolować z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji ViewPower. Umożliwia ona sprawdzenie stanu pracy UPS-a, kontrolowanie podstawowych parametrów, wysyłanie alertów na adres e-mail, zdalne wyłączenie systemu komputera przy przełączeniu na zasilanie akumulatorowe. PowerWalker jako jedyny producent umożliwia wysyłanie alertów dotyczących pracy zasilacza za pomocą wiadomości SMS.

PowerWalker VI 1500 CSW

Testowany UPS posiada funkcję automatycznego wyłączenia komputera w przypadku odcięcia dopływu prądu do zasilacza. Funkcja uaktywnia się po określonym czasie pracy na akumulatorze lub przy niskim stanie baterii. Jest również możliwość ręcznego wymuszenia wyłączenia komputera za pomocą SSH. Po podłączeniu UPS'a do zasilania po uprzednim rozładowaniu napięcie na wyjściu wraca po 10 sekundach.