PowerWalker VI 1500 CW

PowerWalker VI CW to zasilacz line-interactive o mocy pozornej 1500 VA, który wyróżnia się ciekawą stylistką.

PowerWalker VI 1500 CW to zasilacz typu line-interactive o mocy pozornej 1500 VA, który jest w stanie przyjąć maksymalne obciążenie 1050 W. Urządzenie posiada jedno wejście IEC C14 i aż 8 wyjść IEC C13. Nie zabrakło również USB, RS 232 oraz EPO (złącze to umożliwia awaryjną dezaktywację zasilacz UPS w momencie wystąpienia zdarzeń alarmowych).

PowerWalker VI 1500 CW

Podczas naszych testów przy obciążeniu 400 W PowerWalker VI 1500 CW rozładował się po 12 minutach i 27 sekundach. Zwiększenie obciążenia do 800 W skróciło ten czas do 4 minut i 56 sekund. Sprawdziliśmy również, jak zasilacz poradzi sobie z przeciążeniem. Po podłączeniu urządzenia o mocy 1200 W zasilacz wyłączył się po 4 sekundach. Zabezpieczenia uchroniły zasilacz przed uszkodzeniem.

PowerWalker VI 1500 CW

Podczas pracy na baterii zasilacz informuje o tym sygnałem dźwiękowym wydawanym co 2 sekundy. Na ekranie stale wyświetla się poziom naładowania baterii oraz przewidywany czas działania.

Czas ładowania akumulatora od 0 do 90 procent wynosi 1 godzinę i 29 minut. Pełne naładowanie trwa 5 godzin i 34 minuty.

PowerWalker VI 1500 CW

Maksymalna temperatura pracy zasilacza PowerWalker VI 1500 CW zmierzona przy użyciu kamery termowizyjnej wynosiła 23,9 stopnia °C.

Pobór własny naładowanego UPS-a w spoczynku wynosił 23,3 W.

Oba testowane przez nas zasilacze awaryjne od PowerWalker można kontrolować z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji ViewPower. Umożliwia ona sprawdzenie stanu pracy UPS-a, kontrolowanie podstawowych parametrów, wysyłanie alertów na adres e-mail, zdalne wyłączenie systemu komputera przy przełączeniu na zasilanie akumulatorowe. PowerWalker jako jedyny producent umożliwia wysyłanie alertów dotyczących pracy zasilacza za pomocą wiadomości SMS.

PowerWalker VI 1500 CW

Testowany UPS posiada funkcję automatycznego wyłączenia komputera w przypadku odcięcia dopływu prądu do zasilacza. Funkcja uaktywnia się po określonym czasie pracy na akumulatorze lub przy niskim stanie baterii. Jest również możliwość ręcznego wymuszenia wyłączenia komputera za pomocą SSH. Po podłączeniu UPS'a do zasilania po uprzednim rozładowaniu napięcie na wyjściu wraca po 10 sekundach.