Powerbot VR9000

Ranking: Najlepsze roboty sprzątające. Test odkurzaczy automatycznych

Robot wygląda całkowicie inaczej niż inne modele uczestniczące w teście. Nie ma niskoprofilowej okrągłej obudowy i szczotek bocznych. Zestaw nowoczesnych czujników zbliżeniowych sprawia, że rzadko kiedy dotyka przedmiotów czy ściany, do których podjeżdża i co ważne potrafi skutecznie wykryć niemal każdą przeszkodę.

To jedyny robot sprzątający, który podczas sprzątania mieszkania nie przesunął misek z pokarmem dla kotów tylko delikatnie je objechał. Kable leżące na podłodze nie wplątują się w mechanizm sprzątający. Jedyny problem jaki mieliśmy to zwisające do podłogi firanki, które czasami zaplątywały się w mechanizm jezdny. Trzeba jednak przyznać, że i tutaj robot Samsunga lepiej radził sobie od innych modeli, bo często po prostu firanki omijał. Inne roboty za każdym razem miały z nimi problem.

Samsung Powerbot VR9000 ma największe koła spośród testowanych modeli, dzięki którym pokonuje nawet wysokie progi. Jako jedyny ani razu nie zawiesił się podczas czyszczenia podłogi wokół talerzowych podstaw hokerów. Na pochwałę zasługuje też bardzo duży bo ponad 30 cm mechanizm sprzątający, który składa się z dużej rolki silikonowej z włosiem. Dodatkowy wbudowany silniczek z turbiną zasysa brudy jak klasyczny odkurzacz i robi to bardzo skutecznie (jak na robota sprzątającego ma całkiem dużą moc – 70 W). Taki system sprawdza się w czyszczeniu wykładzin, dywanów i gładkich podłóg. Robot jeździ systematycznie sprzątając całą powierzchnię pokoi.

Zobacz również:

  • Roborock oferuje świetną ofertę na roboty próżniowe i odkurzacze w niskich cenach!
  • Najlepsze dyski przenośne 2023

Zastosowany akumulator bez problemów wystarczał na posprzątanie 75 metrowego mieszkania. Świetnym pomysłem jest też umieszczenie pojemnika na śmieci na górze obudowy i wykonanie go z przezroczystego materiału. Od razu widać kiedy jest pełny, można go też łatwo wyjąć i wyczyścić.

Samsung Powerbot VR9000 ma też swoje słabsze strony. Wysoki profil obudowy sprawia, że nie mieści się pod meblami, a gdy omija przedmioty to zdarza się, że nie sprząta miejsca leżącego zaraz przy nich. Według nas brakuje mu bocznej szczotki, choćby niewielkiej jak ta zamontowana w odkurzaczu Neato, która zwiększyłaby efektywność czyszczenia podłogi tuż przy przeszkodach i ścianach.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: