Prestigio GeoVision 5850

Prestigio GeoVision 5850 to znana i obecna już jakiś czas na rynku konstrukcja. Mimo to wiele nowszych modeli nie dorównuje jej możliwościami. Jasny pojemnościowy ekran, wydajny procesor i przyzwoita ilość pamięci gwarantują, że z nawigacji korzysta się przyjemnie i wygodnie.

Do komfortowej pracy z zarządzającym urządzeniem Androidem przydałby się jednak jeszcze lepszy procesor i trochę więcej RAM-u. Wbudowany transmiter FM oraz wideorejestrator zwiększają za to zakres zastosowań urządzenia. Dobrze sprawdza się zwłaszcza szerokokątna kamera o rozdzielczości 1280 x 720 punktów. Za komunikację Prestigio z internetem odpowiada natomiast interfejs Wi-Fi, który uzupełnia i tak niemałe możliwości tego modelu.

Dołączony do urządzenia uchwyt trzyma pewnie, ale jego konstrukcja wydaje się za mało sztywna. Mocowanie ugina się podczas zakładania urządzenia, a delikatne drgania na nierównej nawierzchni, które nie przeszkadzają podczas nawigacji, wpływają negatywnie na rejestrowanie trasy. Nie zachwyca także mapa. Wbudowane oprogramowanie Navitel spisuje się nieco gorzej niż wariant GeoVision z nawigacją iGo.

Zobacz również:

  • Lokalizatory GPS to idealny prezent na Dzień Dziecka. Nam zapewnią spokój a dzieciom bezpieczeństwo

Irytujący jest brak ładowarki sieciowej. Producent ograniczył się do wyposażenia urządzenia jedynie w zasilanie samochodowe. Powoduje to bardzo często problemy, gdy chce się na przykład zaplanować trasę w domu albo po prostu skorzystać z jednego z wielu programów pracujących w systemie. Jeżeli GeoVision ma służyć do czegoś więcej niż zwykłe wytyczanie trasy, a świadczą o tym wszystkie dodatkowe funkcje, możliwość ładowania z gniazdka sieciowego jest koniecznością.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: