Prestigio MultiPad PMP3084B

Prestigio MultiPad PMP3084B to tablet o dużych możliwościach za rozsądne pieniądze. Wyposażony jest w gniazdo USB, czytnik kart pamięci i ekran o przekątnej 8,9 cali. Wykorzystuje starszą wersję Androida 2.1 i własne programy jak i nakładkę graficzną. Ekran ma wąskie kąty widzenia, ale nie możemy też wymagać od tabletu za nieco ponad 500 zł jakości iPada czy Samsunga.

Tania, ale ładna konstrukcja

Prestigio MultiPad PMP3084B to cienki i lekki tablet (213x161x11 mm - dł./szer./gr.), który waży 506 gram. Obudowa wykonana jest w całości z błyszczącego plastyku, jest zgrabna i sztywna. Tablet pod względem jakości wykonania i wyglądu znacznie odstaje od przeciętnych konstrukcji w tej cenie. Co prawda na obudowie zostają odciski palców, widoczne są też drobne rysy, ale można temu zaradzić bo producent dodaje do niego praktyczny futerał. Tablet wyposażony jest w przycisk do włączania zasilania, i dwa przyciski do nawigacji, niestety brakuje osobnych przycisków do regulacji głośności).

Ekran

Prestigio MultiPad PMP3084B wyposażony jest w ekran o przekątnej 8,9 cali, czyli o identycznej wielkości jak w tablecie LG Swift Tab V900. Niestety na tym podobieństwa się kończą bo w tablecie Prestigio MultiPad PMP3084B maksymalna rozdzielczość ekranu wynosi 800x600 pikseli, podczas gdy w tablecie LG - 1280x768 pikseli. Oczywiście przekłada się to na szczegółowość wyświetlanego obrazu, który w LG jest wyraźnie lepszy (10/10 pkt), ekran zastosowany w tablecie Prestigio ma oprócz mniejszej rozdzielczości dosyć wąskie kąty widzenia, dlatego oceniliśmy go na 6/10 pkt.

Możemy używać kart pamięci

Prestigio MultiPad PMP3084B to jeden z nielicznych tabletów wyposażonych w czytnik kart SD - do 16 GB (dzięki specjalnej przejściówce możemy też używać kart SDHC). To istotny element tej konfiguracji bo tablet wyposażony jest tylko w 4 GB wbudowanej pamięci. Tuż obok czytnika kart pamięci znajdziemy również gniazdo do podłączenia zewnętrznego zasilacza (jest dołączany do tabletu), gniazdo słuchawkowe i małe gniazdo USB, które służy do łączenia tabletu z komputerem.

Prestigio MultiPad PMP3084B w praktyce

Prestigio MultiPad PMP3084B wyposażony jest w starszej generacji bezprzewodową kartę sieciową (b/g), zastosowany procesor również jest mało wydajny (RockChip RH28218 o prędkości 600 MHz) co wyraźnie odbija się na prędkości pracy tabletu. Strony internetowe ładują się wyraźnie wolniej niż w tabletach zbudowanych na platformie NVIDII Tegra 2. Automatyczne obracanie, powiększanie fragmentów stron czy zdjęć, również nie przebiega tak płynnie jak byśmy sobie tego życzyli. Dochodzi do tego jeszcze ekran, który nie działa zbyt precyzyjnie co w efekcie powoduje że pod względem wygody obsługi tablet ten wyraźnie odstaje od czołówki (5/10 pkt). Na baterii działa kilka godzin, i to gdy nie jest zbyt intensywnie wykorzystywany.

Zobacz test Prestigio MultiPad PMP7100C

Wnioski

Prestigio MultiPad PMP3084B kusi niską ceną, zgrabną obudową. Dodatkowe oprogramowanie znacznie uprzyjemnia korzystanie z tabletu, niestety zastosowany ekran jest słabej jakości. Ma wąskie katy widzenia, niską rozdzielczość i nie obsługuje gestów. Dodatkowym minusem jest brak bezprzewodowego interfejsu Bluetooth. Nie jest to więc zakup, który moglibyśmy polecić każdemu.

Zobacz inne testy tabletów


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: