Prestigio MultiPad PMP5080B

Prestigio MultiPad PMP5080B ma identyczną konfigurację jak tanie tablet sprzedawane w hipermarketach. Jest jednak od nich droższy. Sprawdzimy dlaczego i czy opłaca się go kupić

Obudowa

Prestigio MultiPad PMP5080B to średniej wielkości tablet (203x153x11 mm) z 8 calowym ekranem, który waży niecałe pół kilograma. Ma prostą i stylową obudowę wykonaną z matowego plastyku, którą wygodnie trzyma się w dłoni. Jest dobrze wykonana i sztywna. Nam szczególnie spodobał się matowe wykończenie spodu, które jest trwalsze od błyszczących obudów zastosowanej np. w tablecie

Wyposażenie

Prestigio MultiPad PMP5080B wyposażony jest w ekran 8 calowy, który jest dobrą alternatywa dla większych 10 calowych konstrukcji. Niestety, jego mała rozdzielczości (800x480 pikseli) i słabej jakości matryca TN o wąskich kątach widzenia powodują że tablet dużo traci po uruchomieniu. O wiele lepszy jest pod tym względem tablet Pentagramu Tab 8, który dysponuje tej samej wielkości ekranem, ale o wyższej rozdzielczości 1024x600 pikseli. Nie mamy za to zastrzeżeń do systemu pozycjonującego dotyk, który wykorzystuje bardziej zaawansowaną, pojemnościową technologię pozycjonowania dotyku.

Prestigio MultiPad PMP5080B

Prestigio MultiPad PMP5080B

Z boku obudowy znajdziemy małe gniazdo USB 2.0 i HDMI. Tablet wyposażony jest też w standardowe przyciski do uruchamiania urządzenia i regulacji głośności i cztery dotykowe przyciski umieszczone tuż obok ekranu.

Prestigio MultiPad PMP5080B

Prestigio MultiPad PMP5080B - tył

Możliwości

Prestigio MultiPad PMP5080B dzięki wbudowanej bezprzewodowej karcie sieciowej (802.11a/b/g/n) bez problemów łączy się z Internetem. Niestety producent nie wyposażył go w Bluetooth czy modem 3G. Na plus zaliczamy wykorzystanie nowszej karty Wi-Fi, która w tanich tabletach najczęściej jest wolniejsza, bo zgodna ze starszym standardem "b/g"

Procesor ARM Cortex A8 o prędkości 1 GHz i 512 MB pamięci RAM to standardowe wyposażenie tanich tabletów, podobnie jak 4 GB wbudowanej pamięci Flash.

Prestigio MultiPad PMP5080B

Tak konfiguracja pozwala na przeglądanie Internetu, ale "czuć" że tablet ten działa dużo wolnej niż jego droższe odpowiedniki zbudowane np. na platformie Nvidii Tegra 2 jak np. Toshiba AT-100. Objawia się to np. wolniejszym obracaniem ekranu, czy tez niską wydajnością w grach. Możne temu nieco zaradzić podkręcając procesor, bo ma on spor zapas mocy (bez problemu działa prędkości 1,5 GHz) ale pamiętajmy, że wówczas obudowa będzie się bardziej nagrzewała.

Prestigio MultiPad PMP5080B

Prestigio MultiPad PMP5080B

Za czas pracy na baterii odpowiedzialny jest akumulator o pojemności 5400 mAh. To całkiem duża bateria, która wystarcza na około 4 godzin pracy z tabletem, gdy przeglądamy Internet (przyciemniony ekran).

Wnioski

Prestigio MultiPad PMP5080B wykorzystuje nową wersję Androida 4, i to jego duża zaleta. Producent dodaje też swoja nakładkę i kilka aplikacji. Warto tez wspomnieć o praktycznym pokrowcu, który doskonale chroni tablet, gdy go będziemy przenosić. Wydajność gigahercowego procesora i układu Rockchip RK2918's jest odpowiednia do przeglądani plików multimedialnych, w grach spisuje się przeciętnie. Słabą stroną tabletu jest ekran, który jest słabej jakości, ma wąskie kąty widzenia i niską rozdzielczość.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: