Prestigio MultiPhone PAP5430

Prestigio MultiPhone PAP5430 wybija się nad inne konstrukcje, oferując nie tylko dobry stosunek ceny do możliwości, ale i nowoczesną i świetnie wyglądającą obudowę. Pod względem jakości wykonania i wyglądu bez problemów może konkurować z najlepszymi smartfonami. Co istotne, obudowa jest odpowiednio sztywna i mocna, nic w niej się nie ugina ani nie wypacza nawet przy mocniejszym dociśnięciu.

Ten model wyróżnia się czymś jeszcze. To jeden z nielicznych smartfonów w naszym teście oparty na platformie Intela z procesorem Atom Z2420 – jednordzeniowy, ale wyposażony w technologię Hyper-Threading (dodatkowy logiczny rdzeń 1,2 GHz). Podobne rozwiązanie (układ ARM Intela) zastosowano w ZTE Grand X In. W praktyce oba smartfony świetnie się nadają nie tylko do telefonowania, ale i do przeglądania stron internetowych czy multimediów. Dobrze wypadają też w grach, osiągając prawie dwukrotnie lepsze wyniki w teście Basemark Gui 720p (ok. 60 kl./s) niż alternatywne konstrukcje nawet z czterordzeniowymi układami (30–40 kl./s).

Prestigio MultiPhone PAP5430 wyposażony jest w 1 GB pamięci RAM, a użytkownik ma do dyspozycji nieco ponad 3 GB wbudowanej pamięci (smartfon wyposażony jest w moduł pamięci flash 4 GB, ale część z tego zajmuje system operacyjny), którą można powiększyć do 32 GB przy zastosowaniu kart pamięci microSD. Ważnym elementem jest ekran o 4,3-calowej przekątnej, który pracuje w naturalnej rozdzielczości 960 x 540 pikseli. Dzięki niemu przeglądanie stron internetowych i posługiwanie się smartfonem jest nie tylko szybkie, ale i komfortowe. Co istotne, oferuje on też wysoką jasność (396 cd/m2) i szerokie kąty widzenia. To zasługa technologii IPS (lepszy obraz niż w wypadku tańszej technologii TN), która na dobre weszła do użytku nie tylko w tabletach, ale i tanich smartfonach.

Zobacz również:

  • Aplikacje do kontroli rodzicielskiej na Androida - którą warto wybrać?

Prestigio MultiPhone PAP5430 ma akumulator o pojemności 2000 mAh, który po pełnym naładowaniu wystarczył na 367 minut ciągłego odtwarzania filmu HD z YouTube’a. To dobry wynik jak na tę pojemność. Szkoda tylko, że nie jest wyposażony w dwie karty SIM, bo to wygodne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób mających telefon prywatny i firmowy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: