Prestigio Nobile PER3464B

Prestigio Nobile PER3464B to jeden z tańszych czytników, jakie można obecnie kupić. Ma 6-calowy wyświetlacz E-Ink, który pracuje w naturalnej rozdzielczości 800x600 pikseli i wyświetla 16 odcieni szarości. To standardowa konstrukcja o gorszych parametrach (niższy kontrast) niż ekrany montowane w czytnikach Kindle.

Do czytania e-booków nadaje się i tak o wiele lepiej niż tablety, bo na ekranie nie powstają denerwujące odbicia czy refleksy świetlne, do tego ma szerokie kąty widzenia i nie męczy wzroku tak jak wyświetlacze LCD.

Menu jest logicznie poukładane w główne kategorie: Historia czytanych publikacji, Publikacje elektroniczne, Muzyka, Zdjęcia, Eksplorator, Ustawienia. Nawiguje się po nim za pomocą sześciu przycisków umieszczonych pod ekranem. Są rozlokowane niezbyt intuicyjne i trzeba się do tego przyzwyczaić. Pod tym względem wygodniejszy w użyciu jest PocketBook Basic - na dolnej krawędzi jego obudowy umieszczono standardowo: czytnik kart pamięci microSD, mały port USB (do łączenia i ładowania akumulatora z komputera) oraz gniazdo słuchawkowe. Przycisk do uruchamiania umieszczono z tyłu obudowy.

Jak na swoją cenę, Prestigio oferuje przyzwoite parametry. Co prawda wielu użytkowników narzeka, że działa kapryśnie, ale my podczas korzystania z czytnika takiego problemu nie zauważyliśmy. Być może winna jest tu wersja zainstalowanego oprogramowania (w naszym czytniku był to najnowszy firmware V1.1). Więc jeśli masz jakieś problemy z tym modelem, zaktualizuj jego oprogramowanie do najnowszej wersji. Prestigio Nobile PER3464B obsługuje popularne formaty: EPUB, PDF (z DRM), TXT, CHM, HTML. Może też wyświetlać dokumenty zapisane w formacie DOC, ale tylko w starszej wersji (Microsoft Word 97-2003).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: