Prestigio PLDF8192CR PINK T3 (8 GB)

Ciekawie zaprojektowana pamięć FLASH zamknięta w skórzano-metalowej obudowie, która nadaje jej charakterystycznego wyglądu i chroni przed uszkodzeniami.

Całość zaprojektowana jest w formie breloczka do kluczy i do takich zastosowań nadaje się idealnie. Skórzana obudowa chroni pamięć przed uszkodzeniami, dzięki temu jest w mniejszym stopniu podatna na zarysowania niż modele w metalowej obudowie. Prestigio PLDF8192CR dostępne są w jednej pojemności 8 GB wybierać możemy za to pomiędzy różnymi wersjami kolorystycznymi. Producent do pamięci dodaje również przydatne oprogramowanie do zaawansowanej synchronizacji plików w polskiej wersji językowej.

Wydajność

Ze specyfikacji technicznej jaką znajdziemy na stronach producenta wynika, że mamy do czynienia z niezbyt wydajną pamięcią. Odczyt na poziomie 14 MB/s i zapis z prędkością 4,5 MB/s to stanowczo za mało aby móc szybko przenosić dane. Przypomnijmy, że szybkie pamięci potrafią zapisywać dane z prędkością powyżej 15 MB/s a odczytywać z szybkością ponad 25 MB/s (wyniki testu HDTachem). Nie jest jednak źle, bo jak się okazuje w testach model ten wypada lepiej niż podaje producent, w teście HDTachem mierzona prędkość odczytu wyniosła prawie 25 MB/s, zapisu ponad 9 MB/s. Najwolniej model ten wypada w teście zapisu najmniejszych plików (dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne) uzyskując prędkość 1,3 MB/s gdy średnia wynosi 2,2 MB/s. Podobnie jest z zapisem średniej wielkości plików (4 GB zbiór plików MP3), gdzie uzyskana prędkość 4,3 MB/s jest prawie o połowę wolniejsza od średniego wyniku przetestowanych wszystkich przez nas modeli. Pamięć ostatecznie w teście wydajności plasuje się pod koniec stawki, nadrabia jednak nietypową obudową i ciekawym oprogramowaniem. Nie jest to pojemny model, dlatego na niższe wyniki wydajności możemy przymknąć oko.