Prestigio Roadrunner 700X

Prestigio Roadrunner 700X wyposażony jest w dużą matrycę o rozdzielczości 5 MP i szerokokątny obiektyw. Producent dodaje też wodoszczelną obudowę, która pozwala na używanie rejestratora pod wodą (do 60 metrów), uchwyt do płaskich powierzchni i uchwyt rowerowy.

Zatem kupując Prestigio Roadrunner 700X, otrzymujesz bardzo funkcjonalne urządzenie pełniące funkcję nie tylko rejestratora samochodowego, ale i kamery sportowo-turystycznej. W tym drugim aspekcie bardzo przypomina GoPro, jednak zapis jest o wiele gorszej jakości.

Jak na rejestratory samochodowe jakość jest jednak całkiem dobra, choć w razie nagrania w słabszym oświetleniu czy przy szybszej jeździe będą problemy z odczytywaniem np. numerów rejestracyjnych przejeżdżających samochodów. Obsługa jest bardziej skomplikowana, bo Roadrunner 700X, podobnie jak kamery GoPro, nie ma ekranu, na którym można podejrzeć zarejestrowany materiał. Jest tylko niewielki wyświetlacz monochromatyczny, pokazujący poziom naładowania baterii, czas rejestrowania materiału wideo czy inne podstawowe parametry. Również montaż jest trochę inny, bo kamerę razem z założoną obudową wodoszczelną przykręca się do uchwytu mocowanego do szyby samochodu, a nie wpina do zaczepu jak inne modele. Co istotne, urządzenie trzeba uruchomić przed włożeniem go do wodoszczelnej obudowy, bo potem za pomocą umieszczonych w niej przycisków można jedynie rozpoczynać rejestrowanie filmów wideo lub zdjęć. Dobrym rozwiązaniem jest ustawienie na stałe przełącznika w pozycji On, bo nieużywana kamera automatycznie przechodzi w stan uśpienia, a po naciśnięciu przycisku szybko wraca do trybu gotowości.

Do urządzenia producent dodaje 4-gigabajtową kartę pamięci, która pomieści blisko 40-minutowe nagrywania w maksymalnej rozdzielczości 1080p. Można więc korzystać z urządzenia, nie ponosząc dodatkowych kosztów. Podobnie jak w innych rejestratorach samochodowych, można też ustalić opcję nagrywania ciągłego w określonym interwale czasowym.

Prestigio Roadrunner 700X, oferując przy dobrą jakość nagrywanych materiałów, został wyróżniony za dodatkowe wyposażenie. Jeżeli szukasz klasycznego rejestratora bez tego typu akcesoriów, to lepsze i tańsze są klasyczne konstrukcje z wbudowanym wyświetlaczem i standardowym uchwytem.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: