Prestigio Smartbook 133S

Zalety:

  • Niska cena
  • Solidna, wpadająca w oko obudowa
  • Wydajny przy aplikacjach biurowych
  • Dobra bateria

Wady:

  • Klawiatura bez bloku numerycznego
  • Ograniczenie do 3 GB RAM
  • Starsza karta sieciowa
  • Większy dysk SSD tylko w wariancie

Prestigio Smartbook 133S to laptop z ekranem 13,3", który dedykowany jest zastosowaniom biurowym. A jakie ma podzespoły?

Prestigio Smartbook 133S to laptop budżetowy, którego wpada w oko swoim wyglądem - elegancka, aluminiowa obudowa daje z miejsca wrażenia solidności i jakości. Ma ekran o przekątnej 13,3", a matowa matryca IPS pokazuje obraz w jakości Full HD. I trzeba zauważyć, że nawet droższe laptopy o podobnych podzespołach (choćby Acer Extensa 2540) nie mogą pochwalić taką jakością obrazu. Pod solidną obudową bije serce urządzenia, którym jest dwurdzeniowy procesor Intel Celeron N3350. Normalne taktowanie to 1,1 GHz, jednak może w razie potrzeby wykorzystać tryb Turbo, podnoszący je na 2,4 GHz, co ma zapewnić pracę bardziej wymagających aplikacji. Procesor korzysta z 3 GB RAM i jest to maksymalna ilość, z jakiej może korzystać.

Laptop z dyskiem SSD

Prestigio Smartbook 133S dostępny jest podstawowo z dyskiem SSD 32 GB. To malutko jak na potrzeby przeciętnego użytkownika, dlatego można także wybrać wariant z dodatkowym dyskiem SSD M.2 o pojemności 128 GB lub 256 GB i od razu będzie lepiej - chyba, że korzysta się z dysku zewnętrznego, wówczas do transferu plików posłuży któryś z dwóch port USB 3.0, znajdujących w obudowie. W każdym wypadku to dysk SSD jest podstawą, a na nim otrzymujemy system Windows 10 Pro w wersji 64-bit. Laptop sprawdza się w codziennej pracy - czyli używaniu aplikacji biurowych, jak edytory tekstu czy arkusze kalkulacyjne - a także nie powinno być problemów z multimediami, a także podstawową obróbką gier. Można również korzystać z multimediów - ale uprzedzam, że dźwięk jest mocno przeciętny, a czasami nieco metaliczny. Dziwi nieco brak bloku numerycznego klawiatury - który niejako powinien być standardem w laptopach biurowych.

Łączność bezprzewodowa w laptopie

Prestigio Smartbook 133S został wyposażony w kartę sieciową WiFi 802.11 b/g/n, a więc nieco starszy i bardzie zawodny model niż dwuzakresowe a/c. Aczkolwiek w przestrzeni biurowej czy domowej łączność powinna być stabilna i bez przykrych niespodzianek. Nie brak również modułu Bluetooth 4.0, który umożliwia parowanie z urządzeniami w odległości do 10 metrów. Bateria o pojemności 5700 mAh pozwala na 7 godzin wydajnej pracy, co jak na ten przedział cenowy jest czasem bardzo dobrym.

Podsumowując: jeśli szukasz niedrogiego laptopa do przeglądania internetu czy używania prostych aplikacji - Prestigio Smartbook 133S jest propozycją wartą rozważenia. A największa zaleta to jakość Full HD.