Pretec i-Disk Tango (32 GB)

Pamięci z serii i-Disk Tango nie należą do najwydajniejszych, model 32 GB również pod tym względem nie zachwyca. Jak na oferowaną pojemność nie jest drogi lecz w zbliżonej cenie możemy znaleźć wydajniejsze konstrukcje.

Pamięci USB o pojemności 32 GB stają się coraz bardziej popularne, w dalszym ciągu są jednak dosyć drogie. Wybór pojemnych modeli jest szeroki, dlatego warto porównać ich osiągi i wybrać optymalną konstrukcję. Pretec i-Disk Tango należy do tańszych modeli 32 GB, wyposażona jest w prostą zieloną obudowę - z zewnątrz to konstrukcja jakich wiele. Producent nie dołącza do niej żadnego oprogramowania, akcesoriów. Pamięć jest dosyć wąska i niezbyt długa ( 72x17,9x7,9 mm – dł./szer./gr.).

Wydajność

Pamięć oferuje przeciętne osiągi jeżeli chodzi o prędkość zapisu, jest wyraźnie wolniejsza od modelu Kingstona DataTraveler 120 o tej samej pojemności i podobnej cenie. Różnice są odczuwalne przy zapisie średniej wielkości plików (3 GB zbiór MP3) i dużych plików (4 filmy DivX o łącznej pojemności 3 GB) i wynoszą ok 3 MB/s na korzyść Kingstona DataTraveler 120. Pretec i-Disk Tango okazuje się za to nieznacznie szybsza w zapisie najmniejszych plików, bo oferuje prędkość o 0,7 MB/s lepszą niż Knesington DataTraveler 120 (1,3 MB/s).