Pretec iDisk Swing Reflection (8 GB)

Zalety:

  • Niezła wydajność

Wady:

  • Niedopracowana obudowa

Prosta pamięć USB o pojemności 32 GB wyposażona jest w plastikową obudowę z chowaną wtyczką. Jej odbiorcą ma być mniej wymagający użytkownik co znalazło odzwierciedlenie w całkiem atrakcyjnej cenie.

Zastosowana metalowa obudowa wydaje się bardzo trwała, jednak są to tylko pozory. Niestety bez ingerencji użytkownika potrafi rozpaść się na kilka części co może przyczynić się do zgubienia nośnika.

Pretec iDisk Swing Reflection wyposażona jest w duży uchwyt do przypinania np. do kluczy. Wyposażona jest w ładnie wyglądającą metalową obudowę, w zestawie znajdziemy także ściereczkę do wycierania odcisków palców. Niestety tak jak wspomnieliśmy solidność obudowy jest pozorna. Same wypustki są dosyć małe i nie trzymają zbyt mocno. Już po chwili zabawy z pamięcią okazuje się że w ręce zostają nam trzy osobne części.

Wydajność

Pamięć bardzo dobrze radzi sobie z zapisem dużych plików (13,1 MB/s), podczas gdy średni wynik to 5,5 MB/s), również średniej wielkości pliki zapisuje z przyzwoita prędkością (ponad 6 MB/s). Niestety słabo wypada w teście zapisu najmniejszych plików (1,7 MB/s podczas gdy dobre modele uzyskują w tym teście wynik 3 MB/s). Ogólnie do wydajności nie można mieć większych zastrzeżeń. Gdyby tylko obudowa była solidniejsza…