PureVPN

Prawdopodobnie najszybsza usługa VPN w historii, a także najlepsza i najbezpieczniejsza dla systemu Windows.

W skrócie:

Szybka i niezawodna sieć VPN dla użytkowników korzystających ze streamingu multimediów, udostępniających pliki i tych, którzy chcą korzystać z VoIP.

Zalety:

 • wygodny interfejs
 • duża ilość serwerów
 • Kill Switch
 • Rozdzielone tunelowanie

Wady:

 • brak przewodnika

PureVPN to dobry wybór, jeśli szukasz usługi z serwerami w jak największej liczbie lokalizacji i krajów. Posiada ponad 2000 serwerów w ponad 140 krajach. Działa z Netflixem i innymi usługami, posiada wyłącznik awaryjny. Umożliwia pięć jednoczesnych połączeń oraz rozszerzenia przeglądarki.

Pure VPN zapewnia wysoki poziom prywatności. Mając siedzibę w Hongkongu, PureVPN znajduje się poza grupą „14 oczu”, które dzielą się danymi użytkowników. Wraz ze zaktualizowaną polityką prywatności i pełną zgodnością z RODO, PureVPN nie przechowuje żadnych danych użytkowników ani oryginalnego adresu IP, czy czasu połączenia z usługą.

Zobacz również:

 • Darmowy VPN od Google nie dla Polaków! No i znowu zostaliśmy pominięci
 • Ranking: najlepsze VPN 2022. Co to jest VPN i dlaczego warto go mieć?
 • Najlepsze sieci VPN do streamingu. Jaki VPN do streamingu?

Posiada dodatkowe funkcje - jedną z nich jest wyłącznik awaryjny - ,,kitll switch" który przerywa połączenie internetowe, jeśli tunel VPN niespodziewanie przestanie działać. Dzięki temu Twoja aktywność będzie cały czas prywatna.

PureVPN - ceny

PureVPN oferuje trzy plany:

 • miesięczny - 9,60 euro, czyli ok.44 zł
 • roczny - 42 euro, czyli 190 złotych
 • pięcioletni - 81 euro, czyli ok. 367 złotych

W każdym przypadku ma się 31 dni na rozwiązanie umowy i zwrot pieniędzy. Swój plan możesz wybrać tutaj

PureVPN - funkcje

PureVPN

PureVPN ma jeszcze kilka praktycznych opcji. Dobrym wyjściem dla początkujących jest możliwość włączenia domyślnej przeglądarki w momencie nawiązania połączenia VPN. Dostępne są również rozszerzenia dla Chrome i Firefoxa, które przekierowują ruch z przeglądarki przez VPN.

PureVPN

Rozdzielone tunelowanie pozwala na samodzielny wybór, które aplikacje mogą korzystać z VPN.

PureVPN

Stream - jak łatwo się domyślić, tryb ten umożliwia streaming z miejsc, które są blokowane na podstawie geolokalizacji użytkownika; po wybraniu możesz wybrać kraj lub kanał z rozwijanej listy (jest na niej Netflix)

File-sharing - umożliwia bezpieczną wymianę plików w systemie p2p

Security/Privacy - ma dodatkową ochronę przeciwko śledzeniu działań użytkownika w sieci przez dostawcę internetu

Internet Freedom - ten tryb powstał, aby umożliwić swobodny dostęp do informacji oraz umożliwia połączenia VoIP, pozwala omijać nałożone przez władze blokady stron i serwisów internetowych.

PureVPN

Niestety nie da się zmienić wielkości interfejsu na Windows i mac OS, ale całe szczęście wszystko jest na tyle przejrzyste, że nie ma takiej potrzeby. Serwer można wybierać nie tylko po krajach, ale również i miastach. Posegregowane są w ten sposób, że urządzenia z najlepszym ping-iem (czyli najszybsze) znajdują się na początku listy, a wyszukiwarka pozwala na wpisanie nazwy miasta, które chcesz znaleźć.

PureVPN

Można wymienić jedno zastrzeżenie w przypadku aplikacji PureVPN na system Android. Działa tylko w trybie portretowym, czyli pionowo. W niektórych sytuacjach utrudnia to wpisywanie danych użytkownika i nawigację.

PureVPN - wydajność

Szybkość połączenia jest bardzo dobra o każdej porze dnia i nocy, a na niektórych serwerach przekracza nawet 100Mb/s. Aplikacja pozwala nawet zobaczyć wykres aktualnych prędkości pobierania i wysyłania danych.

PureVPN

Przetestowano także wycieki adresów IP i DNS - nie znaleziono żadnych. Oznacza to, że tożsamość użytkownika jest ukryta, a lista odwiedzanych przez niego stron nie jest możliwa do zidentyfikowania.

Ostatnia próba to kontakt ze wsparciem technicznym przy użyciu okienka chatu na stronie PureVPN. Wsparcie jest dostępne 24/7/365. Najdalej po 30 sekundach zgłasza się pracownik wsparcia.

Podsumowując: PureVPN to stabilna, bezpieczna sieć VPN dla osób streamingujących, dzielących się plikami oraz chcących przeprowadzać bezpieczne połączenia VoIP. Dodatkowo ma kilka zaawansowanych ustawień, które przydadzą się zaawansowanym użytkownikom. Zdecydowanie warto ją polecić!