Q2963PM

AOC Q2963PM korzysta z tej samej matrycy co modele Philipsa, ale jest od nich tańszy. Wykonana z plastiku obudowa ma dosyć grube ramki, pod względem wzornictwa wypada przeciętnie, a w porównaniu do stylowych konstrukcji Philipsa czy LG – niemal topornie. Podstawka pozwala na odchylanie ekranu w pionie, a dzięki sporym gabarytom zapewnia stabilność całej konstrukcji.

Gniazda umieszczone są w dwóch miejscach: z boku podstawki (D-SUB, DVI, Display Port) i z tyłu (HDMI, DisplayPort, dwa gniazda audio i zasilające). Do gniazd znajdujących się z tyłu dostęp może być utrudniony: producent umieścił je zbyt blisko obudowy i trudno do nich podłączyć kabel z grubą wtyczką.

Sterowanie ustawieniami monitora zapewniają przyciski na prawej ściance ekranu, ale można mieć zastrzeżenia do jakości ich wykonania. Interfejs programowy monitora podzielony jest na czytelne kategorie i dostępny w polskiej wersji językowej. Do dyspozycji są podstawowe funkcje regulowania jakości wyświetlanego obrazu i pracy monitora. Można wybierać spośród zdefiniowanych trybów pracy (Normalny, Sport, Film, Internet, Gra, Tekst) lub samemu regulować siłę podświetlenia trzech głównych kolorów. Maksymalna jasność matrycy, 250 cd/m<sup>2</sup>, jest trochę niższa niż w droższych modelach, ale do pracy i tak wypada ją zmniejszyć o ok. 70 punktów, by uzyskać bardziej komfortowe ustawienie. Można też wybrać tryb ustawień zoptymalizowany do pracy („Tekst”), który automatycznie zmniejszy jasność i kontrast, aby nie męczyć wzroku.

Zobacz również:

  • Nowości dla graczy i nie tylko od AOC oraz Philips

AOC Q2963PM wyposażony jest w technologię MultiView, która pozwala na jednoczesne wyświetlanie obrazu z dwóch niezależnych źródeł. W panelu ustawień ekranu wystarczy wybrać źródło główne i dodatkowe oraz sposób wyświetlania tego ostatniego. Do wyboru są opcje dzielenia ekranu na dwie części lub wyświetlania mniejszego okienka z podglądem.

Zamontowana w urządzeniu matryca nieźle wypadła w testach, chociaż w ustawieniach fabrycznych temperatura barwowa daleka była od ideału (8600 K – wyraźna dominacja niebieskiego), podobnie jak współczynnik deltaE – 24,3 pkt (im mniejszy, tym lepiej).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: