QNAP TS-119P II

QNAP TS-119P II ma jedną wnękę na tardy dysk. Został wyposażony w nowy procesor Marvell 6282, taktowany zegarem 2000 MHz. Mamy także interfejs USB 3.0, zgodnie z którym pracują dwa z trzech gniazdek tego formatu. Oprócz tej pary z tyłu obudowy jest gigabitowe gniazdko sieciowe oraz złącze eSATA.

Budowa

QNAP TS-119P II został wyposażony w dwie interesujące nowinki. Pierwszą z nich jest nowy procesor Marvell 6282, taktowany zegarem 2000 MHz. Drugą jest interfejs USB 3.0, zgodnie z którym pracują dwa z trzech obecnych w NAS-ie gniazdek tego formatu. Oprócz tej pary z tyłu obudowy jest gigabitowe gniazdko sieciowe oraz złącze eSATA. Wewnątrz jest miejsce na jeden dysk twardy.

Możliwości

Oprogramowanie QNAP-a jest co roku wzbogacane przez nowe rozwiązania. Ostatnią nowinka jest możliwość wysłania kopi zapasowej do chmury. Poza tym można uruchomić serwer mediów zgodny z DLNA/UPnP, obsługę iTunes, stacje audio, foto oraz pobierania z Internetu bez pomocy komputera. Równie samodzielna jest stacja do obsługi kamer IP oraz standardowy serwer FTP. Oprogramowanie pozwala na postawienie serwera WWW, nawet w wersji dynamicznej z MySQL-em i PHP.

Wyniki testu

QNAP TS-119P II

wydajność odczytu

QNAP TS-119P II

wydajność zapisu

QNAP TS-119P II

czas obsługi pliku w odczycie

QNAP TS-119P II

czas obsługi pliku w zapisie

Wydajność jest zbliżona do osiąganej przez inne serwery wykorzystujące tę samą jednostkę napędową. W teście przy użyciu redakcyjnych Raptorów uzyskaliśmy 630 Mb/s podczas odczytu, oraz 550 Mb/s w czasie zapisu. Wybierając dysk ekologiczny trzeba się liczyć z obniżeniem tej wielkości. Bardzo sprawnie przebiegała obsługa samego pliku. 6,5 milisekundy jest jednym z lepszych wyników.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: