Qnap TS-228A

Nowość w ofercie Qnap to urządzenie, które potrafi zauroczyć od pierwszej chwili.

Qnap TS-228A

W skrócie:

Nowość w ofercie Qnap to urządzenie, które potrafi zauroczyć od pierwszej chwili.

Zalety:

  • Budowa
  • Niski pobór prądu

Wady:

  • Skromny zestaw złączy

Jego opakowanie jest niemal dwukrotnie mniejsze niż w przypadku konkurentów. Również obudowa okazuje się miniaturowych rozmiarów. Sprytna budowa sprawiła, że wykonana z białego tworzywa konstrukcja może być traktowana jako ozdoba.

W serwerze zastosowano czterordzeniowy procesor Realtek RTD1295 o taktowaniu 1,4 GHz, współpracujący z buforem pamięci RAM o pojemności 1 GB. Urządzenie oferuje minimalnie słabsze wyniki wydajności od swojego starszego brata. Wprawdzie wygrywa w zakresie odczytu i odtwarzania wideo, jednak rezultaty z zakresu zapisu są jedynie dobre.

Duże pochwały należą się za optymalizację urządzenia pod kątem zapotrzebowania energetycznego. Pobór na poziomie 9 W to najlepszy rezultat w całym teście.

Niestety miniaturyzacja ma również wady. Malutka obudowa pomieściła jedynie skromny zestaw złączy obejmujący port Ethernet i trzy gniazda USB. Zabrakło natomiast interfejsów audio i wideo czy kieszeni hot-swap.

Na pocieszenie pozostaje przycisk szybkiej kopii oraz bezpłatna obsługa monitoringu do maksymalnie 4 kamer. Urządzenie jest objęte 24-miesięczną gwarancją.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: