Qnap TS-231P

Qnap TS-231P

W skrócie:

Jedno z podstawowych urządzeń domowych w ofercie Qnapa.

Zalety:

  • Wydajność zapisu danych
  • Prosta instalacja

Wady:

  • Wydajność odczytu

Jedno z podstawowych urządzeń domowych w ofercie Qnapa.

Model TS-231P okazuje się wyjątkowo ciekawą propozycją. Sprzęt zamknięto w niewielkiej obudowie z kieszeniami typu hot-swap. Pracą serwera steruje procesor Alpine AL.-212 z dwoma rdzeniami taktowanymi z częstotliwością 1,7 GHz. Nietypowa jednostka stosunkowo dobrze sprawdza się w kluczowych zadaniach. Zastosowana pamięć operacyjna ma pojemność 1 GB.

W zakresie zapisu urządzenie potrafi wykorzystać pełnię możliwości stosowanych dysków HDD osiągając rewelacyjne wyniki. Zdecydowanie słabiej wygląda kwestia odczytów oraz odtwarzania materiałów. Zapotrzebowanie na moc na poziomie 14,8 W nie zachwyca ale również nie odstrasza.

Pod względem wyposażenia TS-231P wypada skromnie w porównaniu z modelem Asustor AS6102T. Do dyspozycji użytkownika oddano dwa gniazda Ethernet oraz trzy gniazda USB 3.0, w tym jedno z funkcją szybkiej kopii.

Na tym lista udogodnień właściwie się kończy. Nie odnajdziemy tu żadnych dodatków audio-wideo. Oprogramowanie serwera posiada wszystkie niezbędne funkcje oraz nie sprawia żadnych problemów w obsłudze. Również instalacja sprzętu jest prosta i intuicyjna.

Producent objął ten model 24-miesięczną gwarancją.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier