Qoltec ColorSys 7096B

Funkcjonalna i dobrze zaprojektowana obudowa za rozsądne pieniądze.

Pomimo tego, że obudowa jest nieco głębsza od modelu Qoltec DragonEye 1212B to i tak nie mieści testowej płyty głównej ASUSA Extreme o wymiarach o wymiarach 30,5x26,9 cm. Nie mieliśmy za to żadnych problemów z montażem większego zasilacza Cooler Master RS-A00-ESBA o długości 18 cm. Panel przedni mieści cztery duże wnęki 5,25 cala oraz jedną mniejszą 3,5 cala. Zamontowano w nim również wyświetlacz, na którym odczytamy temperaturę wnętrza obudowy (dołączany jest jeden czujni termiczny), czas pracy, godzinę, pracę dysku i wentylatora. Po środku panelu wyprowadzono dwa gniazda USB oraz gniazda audio (słuchawkowe i mikrofonowe). Panele przedni wyłożony jest materiałem imitującym skórę. Całość tworzy w miarę przyjemną dla oka konstrukcję.

Wewnątrz obudowa prezentuje się bardzo ciekawie, szczególnie jak na tą cenę. Mamy zatrzaskowe systemy do mocowania dwóch napędów optycznych, czterech kart rozszerzeń oraz dwóch twardych dysków. Szkoda tylko, że dołączane są szyny tylko do szybkiego montażu dwóch twardych dysków, bo miejsc mamy aż pięć, co jest ewenementem wśród obudów w tej cenie.

Producent wyposażył ją tylko w jeden wentylator 92x92 mm, który zamontowano na tylnej ściance obudowy. Qoltec ColorSys 7096B dodatkowo możemy doposażyć ją po jednym wentylatorze montowanym w przednim panelu i w ściance bocznej, tuż nad kartą graficzną (oba o wymiarach 120x120 mm).

Niestety nie mieliśmy możliwości sprawdzenia jak obudowa sprawuje się w testach, bo warunkiem jest możliwość zamontowania testowej płyty ASUSA, jednak widać, że po dokupieniu i zamontowaniu dwóch dodatkowych wentylatorów będzie to ciekawa propozycja, wśród tańszych konstrukcji do budowy wydajnego komputera.