RE2000

Jedno z największych gabarytowo urządzeń w teście. Można je podłączyć bezpośrednio do gniazdka elektrycznego za pomocą wtyczki zintegrowanej w obudowie lub zastąpić ją kablem. Wykorzystanie kabla pozwala np. na wyższe umieszczenie wzmacniacza tak, aby miał lepszy zasięg. Linksys RE2000 pozbawiony jest zewnętrznych anten, ale i tak klasyfikuje się w ścisłej czołówce pod względem wydajności.

Średnia szybkość połączenia internetowego to 17,8 Mb/s. Najwyższa szybkość pracy zmierzona za pomocą serwisu speedometer.pl (20,3 Mb/s) jest trzynastokrotnie lepsza niż w przypadku bezpośredniego połączenia z punktem dostępowym (1,5 Mb/s).

Wzmacniacz Linksysa okazuje się też bardzo szybki w testach mierzących wydajność domowej sieci, uzyskując szybkość 19,5 Mb/s podczas ściągania plików. Wyprzedza pod tym względem model TP-Linka TL-WA850RE (6,7 Mb/s), dostępny w podobnej cenie. Co istotne, to wzmacniacz dwuzakresowy potrafiący współpracować z routerami pracującymi z częstotliwościami 2,4 i 5 GHz.

Obudowa wyposażona jest tylko w jedną diodę, która sygnalizuje stan połączenia urządzenia z punktem dostępowym. Do dyspozycji jest jeszcze gniazdo RJ-45 o prędkości 10/100 Mb/s i przycisk WPS. Do urządzenia dodawany jest 1,5 metrowy kabel sieciowy i płyta z oprogramowaniem. Instalacja wzmacniacza jest bardzo prosta. Wystarczy podłączyć go do sieci elektrycznej i poczekać kilkanaście sekund aż się uruchomi. Potem za pomocą laptopa łączymy się z siecią bezprzewodową i wpisujemy adres iIP urządzenia w przeglądarce internetowej. Program automatycznie wyświetla sieci bezprzewodowe pracującego w zasięgu wzmacniacza i po wybraniu jednej z nich tworzy nową sieć, z którą należy się połączyć.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: