ROG Zephyrus G GX502 - test kompaktowego laptopa gamingowego

ROG Zephyrus G GX502 - Bateria

Od laptopa gamingowego z wydajnymi podzespołami nie można oczekiwać rewelacyjnych czasów pracy na pojedynczym ładowaniu. ASUS nie jest tu wyjątkiem. Podczas pełnego obciążenia za pomocą benchmarku Final Fantasy XV urządzenie rozładowało się po 65 minutach. W pełni naładowany akumulator pozwala na około 4 godziny pracy biurowej lub przeglądania sieci. Oglądając filmy możemy liczyć na dodatkową godzinę.

ROG Zephyrus G GX502 - test kompaktowego laptopa gamingowego

Asus dostarczany jest ze sporym 230 W zasilaczem. Waży on około 800 gram. Za jego pomocą naładujemy baterię do pełna w około 2 godziny. To zadowalający rezultat. Szczególnie, że akumulator posiada pojemność 76 Wh.

ROG Zephyrus G GX502 - test kompaktowego laptopa gamingowego

Laptopa można naładować również przy użyciu zasilacza USB C z Power Delivery o mocy do 65W. Trzeba wiedzieć, że podczas pełnego obciążenia zasilacz taki nie wystarczy, aby zasilić komputer.

ROG Zephyrus G GX502 - Podsumowanie

ASUS nie patrząc na innych podąża własną ścieżką. Tajwański producent znalazł własny przepis na laptopa gamingowego. ROG Zephyrus G GX502 to 15 calowy notebook wyposażony w wydajne podzespoły oraz cechujący się kompaktowymi wymiarami oraz niewielką wagą.

ROG Zephyrus G GX502 - test kompaktowego laptopa gamingowego

Do plusów zaliczamy ciekawy i skuteczny system chłodzenia, dobry 144 Hz wyświetlacz, świetną wydajność oraz ciekawą stylistykę.

Do gustu nie przypadł nam brak czytnika kart pamięci, czytnika linii papilarnych. Urządzenie nie posiada złącza Thunderbolt 3. Oczekiwaliśmy również nieco lepszych głośników.

Podsumowując ASUS ROG Zephyrus G GX502 to świetny komputer gamingowy, który należy do jednych z najlżejszych w swojej klasie. Dodatkowo komputerowi temu nie straszna żadna nawet najnowsza gra. Jeżeli użytkownik posiada stosowny budżet powinien być zadowolony z testowanego laptopa.