RaidMax Smilodon 612WB

Typowa konstrukcja dla graczy, zbudowana a bazie stalowego szkieletu wyróżnia się ciekawą stylistyką (duże okienko zamontowane w ściance bocznej) i trwałą konstrukcją.

Obudowa wykonana jest z solidnych blachy i powinna służyć nam długie lata. Wszystkie dodatkowe wentylatory podłączamy bezpośrednio do zasilacza, czyli zostajemy pozbawiani, łatwej możliwości kontrolowania ich prędkości, jak ma to miejsce w wentylatorach podłączanych do płyty głównej, która może sama nimi sterować w zależności od temperatury. Wentylator umieszczony z przodu obudowy wyposażono w czujniki temperatury i automatycznie dostosowuje prędkość. Niestety obudowa i tak jest głośna, w trybie jałowym (włączony system bez dodatkowego obciążenia) komputer generuje hałas na poziomie 37 dB i wyraźnie słychać jak pracują wentylatory.

Panel przedni otwierany jest tylko w prawą stronę, czyli w przeciwnym kierunku niż w większości sprzedawanych obecnie obudów. Nietypowo, bo odchylając na dół otwieramy panele boczne, takie rozwiązanie wymaga sporo miejsca wokół obudowy. Twarde dyski montujemy w specjalnej kieszeni bez użycia śrubokrętu, podobnie jak karty rozszerzeń i napędy optyczne. Dużym ułatwieniem jest możliwość wyciągnięcia tacki płyty głównej.

Niestety nie jest to konstrukcja wybitna, bo zastosowane wentylatory 80x80 niewiele dają a powodują wzrost głośności pracy komputera. Duża liczba wentylatorów powoduje, że w obudowie panuje mały bałagan spowodowany przez kable łączące wentylatory z zasilaczem.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: