RaidMax XForce ATX-728WBP

To typowa konstrukcja dla graczy, z dużym okienkiem i świecącym na niebiesko wentylatorem.

To typowa konstrukcja dla graczy, z dużym okienkiem i świecącym na niebiesko wentylatorem, nie wymaga dodatkowych inwestycji, bo producent wyposażył ją w komplet wentylatorów. Niestety nie cieszmy się przedwcześnie, bo jak się okazuje wentylatory możemy podłączyć tylko bezpośrednio do zasilacza, czyli zostajemy pozbawiani, łatwej możliwości kontrolowania ich prędkości, jak ma to miejsce w wentylatorach podłączanych do płyty głównej, która dzięki temu może sama regulować ich prędkość w zależności od temperatury.

Obudowa wykonana jest z stalowej blachy o przyzwoitej grubości, dlatego jest dosyć sztywna i powinna być trwała. Jednym słabym elementem jest okienko, które jest duże i gdy obudowa stoi na podłodze łatwo je możemy uszkodzić. Z drugiej strony pięknie eksponuje wnętrze komputera, także coś za coś.

Niestety komputer zbudowany na bazie RaidMax XForce ATX-728WBP jest dosyć głośny, bez obciążenia generuje hałas 35 dB, to sporo zważywszy na to, że jest to wyraźnie słyszalny szum a zadowalający wynik to 28 dB. Obudowa ma dosyć nietypowo skierowany wentylator zamontowany w ściance bocznej tuż nad procesorem, bo nie kieruje on chłodniejszego powietrza z zewnątrz na zestaw chłodzący procesor, ale wyciąga powietrze z wnętrza obudowy na zewnątrz. Takie rozwiązanie nie jest optymalne, jeżeli chodzi o schładzanie CPU, natomiast powoduje, że ciepło nagromadzone przez kartę graficzną jest szybciej wydalane na zewnątrz a to ona jest elementem najbardziej gorącym we wnętrzu komputera. Komputer w obudowie RaidMax XForce ATX-728WBP uzyskał jedną z niższych temperatur karty graficznej i płyty głównej.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: