Razer BlackWidow Tournament Edition Chroma

Razer BlackWidow Tournament Edition Chroma to klawiatura dedykowana aktywnym e-sportowcom. Jakie są jej zalety?

W skrócie:

Razer BlackWidow Tournament Edition Chroma to solidny model, który nie zawiedzie w praktyce.

Zalety:

  • Niski punkt aktywacji
  • Duże możliwości personalizacji
  • Duża żywotność
  • Odpinany kabel USB

Wady:

  • Port USB oraz wejścia po lprawej
  • Nóżki mają tendencję do składania się

Razer BlackWidow Tournament Edition Chroma to kompaktowa klawiatura gamingowa z wyższej półki cenowej. Jak sugeruje to sama jej nazwa, jest przeznaczona dla graczy, którzy biorą aktywny udział w zmaganiach e-sportowych. Aby zmniejszyć jej rozmiary, zrezygnowano z bloku numerycznego, a dwumetrowy kabel USB da się w każdej chwili wypiąć - dzięki temu można wygodnie wozić ją ze sobą na turnieje. Obudowa stworzona została z plastiku o miłej w dotyku, gumowanej powierzchni, a spód oraz boki - solidnego, połyskliwego tworzywa sztucznego. Cztery gumowe stopki antypoślizgowe zapewniają stabilizację klawiatury. Nie brak również nóżek - ich końcówki są również antypoślizgowe - jednak mają tendencję do składania się, gdy chcemy przesunąć klawiaturę w tył.

Razer BlackWidow Tournament Edition Chroma to klawiatura mechaniczna, wyposażona w przełączniki producenta - Razer Green. Dzięki temu ich skok to zaledwie 3,5 mm, a punkt aktywacji wynosi 2 mm. Oprócz tego BlackWidow wyposażono w technologię ITT (Instant Trigger Technology), która ma na celu zoptymalizować wszystkie poślizgi pomiędzy wciśnięciem klawisza a efektem, dzięki czemu eliminuje to lagi w grach. Przy normalnym używaniu anti-ghosting obejmuje 6 klawiszy, a gdy klawiatura zostanie przestawiona na tryb Gaming, liczba ta wzrasta do 10 przycisków. Ponadto jego aktywacja blokuje klawisze Windows oraz skróty klawiaturowe. Warto też dodać, że producent szacuje żywotność klawiszy z przełącznikami Green na 80 milionów kliknięć, co jest imponującą liczbą!

Zobacz również:

  • Razer Blackshark V2 Pro (2023) – testuje bezprzewodowe słuchawki do e-sportu, czy warto je kupić?

Do skorzystania z pełni możliwości, jakie oferuje Razer BlackWidow Tournament Edition Chroma, niezbędne jest oprogramowanie Synapse. Umożliwia ono m.in. na dopasowanie bogatego podświetlenia klawiatury pod kątem swoich osobistych preferencji (a do wyboru 16,8 mln barw), tworzenia makr oraz profili - których liczba jest nieograniczona. To szczególnie przydatne dla graczy ćwiczących kilkanaście tytułów. Synapse umożliwia także synchronizację kolorów i wzorów podświetlenia pomiędzy wszystkimi urządzeniami Chroma, które się posiada. A teraz czas na minus - port USB oraz wejście na słuchawki i mikrofon zamontowano po prawej stronie, przez co praworęcznym użytkownikom (a takich jest miażdżąca większość) będą przeszkadzać ich kable. Ponadto portu USB jest bardzo blisko gniazda mikrofonu i jeśli chcesz podczas jego używania podłączyć pendrive'a czy czytnik kart pamięci - jedno urządzenie musi zostać wyjęte. Na szczęście rzadko mamy do czynienia z takimi sytuacjami w praktyce.

Podsumowując: Razer BlackWidow Tournament Edition Chroma to bardzo udany model, któremu trudno zarzucić większe wady praktyczne.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: