Razer Mamba Tournament Edition

Razer Mamba Tournament Edition to myszka z potężną rozdzielczością oraz dziewięcioma przyciskami. Jak sprawuje się w praktyce?

W skrócie:

Razer Mamba Tournament Edition to produkt solidny, który nie zawodzi w praktyce.

Zalety:

  • Rozdzielczość 16 000 DPI
  • Wypustki na rolce
  • Możliwości personalizacji

Wady:

  • Rolka mogłaby być bardziej stabilna
  • Konieczność posiadania konta Razer

Razer Mamba Tournament Edition to myszka dla graczy, która zwraca uwagę przede wszystkim oferowaną rozdzielczością - wynosi ona aż 16 000 DPI! Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w niej wysokiej jakości czujnika laserowego 5G. Wykonana z przyjemnego w dotyku plastiku, ergonomiczna praworęczna konstrukcja z bocznymi gumowymi uchwytami zapewnia stabilny chwyt, a także redukuje napięcie w dłoni i palcach podczas długich sesji z grą. Najlepiej sprawdza się przy chwytach typu palm oraz claw. Myszka Razer Mamba wyposażona została w dziewięć przycisków - wszystkie z nich można zaprogramować, dzięki czemu mamy pełen komfort działania podczas grania w swoje ulubione tytuły. Przyciski te są doskonale wyważone, więc praktycznie nie ma ryzyka przypadkowego wciśnięcia któregoś z nich podczas rozgrywki, co jak wiemy - potrafi nieraz skutecznie zepsuć zaplanowane posunięcia. Rolka tej myszki dla graczy wyposażona została w wypustki zapewniające lepsze czucie. To plus, jednak jest ona nieco luźna, co trochę zmniejsza komfort jej używania.

Razer Mamba Tournament Edition umożliwia nie tylko personalizację przycisków, ale również i podświetlenia - dając aż 16,8 miliona kolorów RGB do wyboru. Podświetlenie to działa w technologii Razer Chroma - jeśli dysponujesz innymi urządzeniami Razera, możliwa jest synchronizacja kolorów i wzorów podświetlenia pomiędzy nimi, co jest bardzo wygodnym i estetycznym rozwiązaniem. Jednak aby wprowadzić swoje ustawienia, musimy mieć w tym celu oprogramowanie Razer Synapse, które należy samodzielnie pobrać ze strony producenta. Na tym nie koniec - po jego instalacji należy zalogować się na swoje konto Razer, a jeśli go nie posiadasz - należy je stworzyć, co z kolei wiąże się z koniecznością odebrania maila aktywacyjnego. Jest to nieco czasochłonne i liczę myszce na minus. Nie każdy ma ochotę na tworzenie kont tylko po to, aby wprowadzać swoje ustawienia.

Zobacz również:

  • Razer Blackshark V2 Pro (2023) – testuje bezprzewodowe słuchawki do e-sportu, czy warto je kupić?

Podsumowując: Razer Mamba Tournament Edition to praktyczna myszka dla graczy, która robi swoje - ale bez większych rewelacji i zachwytów. Zakupu nikt nie powinien żałować.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: