Realme C3

Ranking: Najlepsze tanie smartfony do zdjęć [RANKING]

Realme C3 w wersji z 3 GB pamięci operacyjnej to ciekawy fotosmartfon kosztujący poniżej 700 zł.

Realme C3 to najtańszy model wchodzącej na europejski rynek marki Realme. Urządzenie dostępne jest w dwóch konfiguracja różniących się od siebie ilością wbudowanej pamięci operacyjnej i masowej. Zdecydowanie polecamy dołożyć 50 zł do wersji z 3 GB RAM'u i 64 GB wbudowanej pamięci masowej.

Realme C3

Decydując się na Realme C3 otrzymamy nowoczesnego budżetowca z preinstalowanym Androidem 10 i rozbudowaną nakładką RealmeUI 1.0.

Zobacz również:

  • RealmeUI może i jest młode, ale sprawuje się świetnie. Wszystko, co musisz wiedzieć o Androidzie od Realme
  • Masz smartfona marki Realme? Sprawdź, czy Twój model posiada aktualną wersję systemu

Główny aparat posiada rozdzielczość 12 MP oraz przysłonę f/1,8. Możemy liczyć również na PDAF. Nie zabrakło też dwóch 2 MP matryc pomocniczych - makro oraz czujnika głębi o przysłonie f/2,4. Z przodu umieszczono 5 MP aparat do selfie z przysłoną f/2,4. Aparat wspierany jest przez sztuczną inteligencję, która wykorzystuje moc obliczeniową procesora MediaTek Helio G70.

Aparat w Realme C3 pozwala nagrywać filmy w rozdzielczości Full HD. Istnieje również tryb slowmo, ale oferuje on niską rozdzielczość - 480p z zachowaniem 120 klatek na sekundę.

Wykonane fotografie możemy zobaczyć na ekranie IPS LCD o rozdzielczości HD+ - 1600 x 720 pikseli i przekątnej 6,52 cala. Realme C3 pozytywnie wyróżnia się dużą baterią o pojemności 5000 mAh.

Sprawdź, jak Realme C3 wypadło w naszym teście.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: