Ricoh Aficio SP C240DN

Ricoh Aficio SP C240DN dzięki dobrej szybkości pracy i niskich kosztach drukowania sprawdzi się zarówno w domu, jak i w małym biurze.

Tonery i miejsca na nie są dobrze oznaczone a mechanizm ich wymiany jest prosty w obsłudze i nawet niedoświadczonym użytkownikom nie powinien sprawić żadnych problemów. Koszt drukowania dokumentów monochromatycznych mile zaskakuje, bo do drukarki można kupić pojemny czarny toner o wydajności 6500 str. (ok 360 zł). Kolorowe tonery są droższe, ale mają równie wysoką wydajność (6000 stron). W drukarce, fabrycznie zamontowane są jednak dużo mniejsze kasety wystarczające na wydrukowanie ok 1000 stron.

Ricoh Aficio SP C240DN
Ricoh Aficio SP C240DN

Drukarka wyposażona jest w mechanizm automatycznego druku dwustronnego. Na obudowie zamontowano niewielki podświetlany wyświetlacz, na którym można podejrzeć np. stopień zużycia tonerów. Dzięki wyposażeniu w gniazdo LAN, SP C240DN doskonale odnajdzie się w domowej jak i firmowej sieci. Ricoh nie należy do najcichszych drukarek (słychać szum pracy wentylatorów), ale z drugiej strony podzespoły są dobrze schładzane i mają komfortowe warunki pracy.

Zobacz również:

  • Jak tanio drukować w domu i jaką drukarkę kupić?

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: